Wpis z mikrobloga

Czemu więcej graczy nie korzysta z tv z odświeżaniem 120hz /144hz zamiast monitora gamingowego?


@LordMrok: Bo monitor 1440p i 165Hz kupiłem za 700zł a taki TV kosztuje grubo ponad 1500 - 2000zł ( ͡º ͜ʖ͡º)
@ReeceWithouterpoon: przy komputerze siedzi się blisko monitora. Nie trzeba mieć wielkiego ekranu żeby wypełniać pole widzenia w takim samym stopniu jak telewizor przy siedzeniu na sofie, a tak naprawdę tylko o to chodzi. 27-32 cale przy odpowiednich odległościach od monitora jest całkowicie wystarczające. Do niedawna plusem tv była jeszcze możliwość kupienia OLEDa, ale to się już powoli zmienia.
Ja mam tv 55 cali 2m od fotela i nie mam standardowego biurka.


@ReeceWithouterpoon: Zatem to raczej twoja sytuacja jest mocno niestandardowa i kupno TV miało w twojej sytuacji jak najbardziej sens. Ja mam w tym momencie oczy 60 cm od monitora, na co mi, albo komukolwiek w podobnej sytuacji (a jesteśmy w zdecydowanej większości), duży telewizor zamiast monitora?
Tym bardziej śmianie się w taki sposób z ludzi, którzy TV do
@Drmscape2: ja tu nie robię doktoratu.
Kupiłem dawno temu OLEDa bo cokolwiek innego to był szajs a monitory w tej technologii nie istniały, to jak podchodzą do tego inni mnie nie obchodzi.
Po prostu sobie zażartowałem jak to wygląda z mojej perspektywy.
Rozumiem też, że są stada "ślepych" nie widzących różnicy między fhd i 4k, tacy też TV nie kupią.
Powodów jest dużo, nie muszę ich wszystkich wypisać i zauważ, że