Wpis z mikrobloga

Mirki, mój pracodawca namawia nas na przechodzenie B2B, niby z troski że tyle tracimy na podatkach ale to taki amerykański januszex więc wątpie że o chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja jestem na UoP i chce zostać, mam mało expa i zysk z B2B nie byłby jakiś znaczny. Jakbyście zrozumieli, "your gross will be same no matter of employment type"? Brutto na UoP no to jasne, ale co to jest brutto na B2B, zazwyczaj padają kwoty netto? Do tego dodali "No vat applied as non-EU company", co ma za znaczenie?

#programista15k #jdg #b2b
  • 10
  • Odpowiedz
@krunky: Jak oferta na b2b nie jest wieksza od kosztow pracodawcy (zerknij na kalulatorach) to nawet bym nie rozwazal - wiekszosc minusow juz Ci napisali. Pamietaj tez ze jak przejdziesz na b2b u tego samego pracodawcy przepadnie ci ulga na zus na pierwsze 2 lata
  • Odpowiedz
@krunky Ja tam bym się zgodził ale jakby większość zysku z przejścia dla b2b była moja. Ogólnie to zasada jest taka że oszczędność na ZUS całą dla Ciebie a oszczędnościa na PIT można się podzielić z pracodawcą, oczywiście urlop trzeba dodatkowo uwzględnić
  • Odpowiedz
@krunky: weź kalkulator brutto netto, zobacz ile rocznie pracodawca płaci z kosztami pracy, podziel przez 12 miesięcy i przez 18 dni w miesiącu. To jest twoja stawka dzienna netto na fakturze
  • Odpowiedz
@krunky: b2b u tego samego pracodawcy = brak ulgi zus 2 lata ( teraz chyba nawet i pol roku bez zus czy cos?)
= ryzyko kontroli US ze Cie z UoP na B2B wyrzucaja i praca nosi znamiona etatu
  • Odpowiedz