Wpis z mikrobloga

Pomagam złożyć znajomemu komputer do gier, bez konkretnych wymagań, żadnych konkretnych gier, brak konkretnego monitora itp. Ma po prostu być uniwersalny do gier. I teraz kwestia jaką kartę graficzną wybrać.
Rtx 4070 Gigabyte Eagle za 3070 zł czy Rx 7800 XT Sapphire Pulse za 2610 zł. Rx jest tańszy ponad 450 zł i według testów jest wydajniejszy. Jednak pod względem sterowników i ogólnie oprogramowania mam dużo większe zaufanie do Nvidii. Nvidia też lepiej sobie radzi jeśli chodzi o kwestie RT i DLSS (których nie wiem czy będzie używał). Dla osoby, która się kompletnie nie zna na kompach lepiej wziąć stabilniejszą nvidie czy jednak tańszego radeona?
#komputery #kartygraficzne
  • 3
@kerri: chce RT to dobula do NVidii o mniejszej wydajności. Nie chce RT to bierze wydajniejszego Radeona. To takie proste a wy do tego jakąś ideologię dorabiacie...

mam dużo większe zaufanie do Nvidii


@kerri: no i właśnie za to się buli te 450 cebul, za to "zaufanie" właśnie. Tylko żeby nie było pretensji jak tarcza z zaufania nie uchroni karty przed spaleniem z powodu upośledzonego gniazda zasilania ( ͡°
@purrminator: Sam kupuje głównie Radeony, bo szczególnie w niższym budżecie są dużo oplacalnjejsze.
Ale bywało że wywalało mi sterowniki co jakiś czas, albo oprogramowanie amd nie potrafilo zapisywać ustawień.
Znajomy kupił rx 5700 xt sapphire nitro+ I karta na pulpicie miała ponad 50 stopni i ogólnie dupy nie urywała a to topowy model był. Dołożył kilka stówek do 2070s gaming z trio i nagle temperatury w idle około 30 stopni.
No
karta na pulpicie miała ponad 50 stopni


@kerri: bo tyle ten model ma w idle'u, bez względu na producenta. Rozumiem gdyby był problem z poborem prądu w idle'u (a w tym przypadku jest to raptem 14W) ale co za problem że karta ma 50 stopni?...

ogólnie dupy nie urywała


@kerri: ty jedno, benchmarki drugie... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozumiem ponarzekać na pobór mocy pod obciążeniem (tutaj