Wpis z mikrobloga

Cześć, ostatnio zakupiłem nowego pcta i mam problem z wykryciem jednego z dysków. Od samego początku system i BIOS nie widza dysku na slocie M2_1 czy ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie ?
Płyta główna to MSI B550-A PRO a dyski to SSD Lexar NM620 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe
Bios zaktualizowany do najnowszej wersji.
#komputer #komputery #plytaglowna #dyski
  • 9
BIOS nie widza dysku na slocie M2_1 czy ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie


@a6riz: ja się w życiu spotkałem z takimi niekompatybilnościami. Na jednej płycie dysk działa spoko, na innej nawet go nie wykrywa

@a6riz: Piny całe, dysk prawidłowo wpięty (tzn. w slot, a nie np. w uchwyt radiatora :)? Zwolnij wszystkie inne sloty PCIe (przełóż grafikę w inny, jak nie masz integry) i sprawdź jeszcze raz, może ze sobą kolidują. Spróbuj zaktualizować (albo, jeśli aktualny - cofnąć wersję) BIOS.

Jak nic nie pomoże, to kontakt z supportem, a jak oni nic innego nie wymyślą, to RMA. :)
@a6riz: mam MSI MPG B550 GAMING PLUS AM4, miałam ten sam problem płyta poleciała na gwarancję i już wszystko śmiga, niestety na karcie gwarancyjnej mam wpisane naprawa, więc co dokładnie zrobili nie wiem