Wpis z mikrobloga

Montowal ktoś klimę z montażem Media Expert? Czytając regulamin, brakuje mi tam w montażu podstawowym wyrycia 3m bruzdy w ścianie, żeby schować rurki. O ile zalepienie bruzdy jest wycenionone na 1mb/40zl netto, tak w cenniku dodatkowym nie ma nic o bruzdowaniu

Ściana działowa 12cm z pustaka z gladziami, więc w sumie chyba miękko pójdzie

#remontujzwykopem #budownictwo #klimatyzacja #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #mediaexpert
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@pozpozi: 3199 HISENSE

Tutaj mam za 3200 z montażem podstawowym, jedyne co w jego skład nie wchodzi to muszę wybruzdowac 3 metry ściany żeby dostać się do balkonu. Oferty jakie miałem na to to około 4000 w Warszawie, więc musiałbym dopłacić za bruzde w pustaku w sumie. Myślisz, że kiepska oferta w tej promocji z montażem?
  • Odpowiedz
@obywatel_gov:
Tak jak kolega wyżej napisał. Lepiej znajdź kogoś sensownego z okolicy i dogadaj od a do z.

W me, po zakupie możesz mieć mocno zawyzone usługi dodatkowe takie jak bruzda.
Wiekszos montaży raczej wyjdzie taniej u lokalsów.
Tanio wychodzi w ME jak kupisz jednostkę z promki i masz tzw.
  • Odpowiedz
@obywatel_gov kiepska. Szukaj firm na wschodzie od Warszawy, znajomy robił za 2500 z nabiciem dosłownie przed wakacjami, firma chyba z Kobyłki. Nie wiem jaka tam u ciebie będzie robota bo to nie sposób porównać, ale u niego ogarnęli od A do Z. Możesz zaoszczędzić jak zrobisz co nie co sam, tyle co jakieś uchwyty zamocować czy coś to żaden problem. Pamiętaj, że to jest 3,5kW, na dom jednorodzinny trochę mało. Ja
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: @pozpozi blok z 2023, stan deweloperski,50 M więc będzie akurat 3.5kW. Mam do zrobienia 3 metry bruzdy w salonie, potem przewiert na balkon i 2 metry natynkowo, żeby dalej postawić jednostkę zew. Tu rysunek zakłada puszczenie przez drugi pokój, ale to chyba bez sensu, lepiej pod kątem obok drzwi balkonowych?
Miałem opcje za 3600 że wszystkim na gree pular, ale bez faktury jak to mówił gość, gwarancja rozruchowa
  • Odpowiedz
Serio masz stan deweloperski i będziesz szukał oszczędności 300zl....
Gdzie wydajesz na dom pewnie min 700tys

Jeszcze raz powiem:
Znajdź dobra ekipę co realnie będzie brała odpowiedzialność gwarancyjną na lata a po gwarancji nadal wesprze.
Klima poinna pracowac 15lat.
  • Odpowiedz
  • 0
@kuncfot: można, pytałem, bo mam ścianę działowa do drugiego swojego pokoju za nią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@cassuss ale robiąc bruzdy, zalepiajac je tego samego dnia od razu i robiąc wtedy jednostkę wewnętrzna jak możemy jej zaszkodzić?
  • Odpowiedz
@obywatel_gov: No raczej nie bardzo, bruzdę trzeba czymś wypełnić, poczekać aż zwiąże, wygładzić, poczekać aż zwiąże, przeszlifować i dopiero montować. Nie mówiąc o tym co w tym czasie mają robić instalatorzy, patrzeć jak gips schnie?
  • Odpowiedz
kurcze to jak oni to montują innym ludziom


@obywatel_gov: przewiert przez ścianę i koryto. Jeśli chcesz bruzdę- dopłacasz, jeśli chcesz tą bruzdę załatać i montować na 2 razy, też dopłacasz. Instalatorzy raczej bruzd nie obrabiają, ew. obrzucą to jakimś szpajsem.
  • Odpowiedz
  • 0
@konski: a no racja, po prostu muszę dopłacić w sumie za wybruzdowanie 3m ściany, a potem zakleic samemu. Ile Myślisz mogą mniej więcej chcieć za 3m bruzdy w bloczki wapienno-piaskowym 12cm?
  • Odpowiedz
  • 0
@konski: Dziękuję! majster, który ogarniał mi elektrykę i wykończenie mówił, że strasznie twardy ten silikat jest, jakby był z jakąś domieszką - jego słowa. Możliwe to, że przez to będą chcieli doliczać ekstra (i czy możliwe, że taki twardy jak mówił?)
  • Odpowiedz