Wpis z mikrobloga

Ogląda ktoś Golden Time?

Nie wiem co sądzić o tym anime. Jest strasznie milusie i nie chciałbym aby się skończyło, ale to z jednego, zasadniczego powodu.


Pięć możliwych scenariuszy zakończenia:


1. Banri ożeni się z Koko i będzie żył długo i szczęśliwie, jednak Linda zostanie bez chłopaka/z tym blondasem i ciągle będzie myśleć o Banrim, a że jestem wielkim zwolennikiem Banri x Linda, będę rozczarowany, i myślę że Linda też


2. Duch Banriego zabije Koko i Banri będzie żył z Lindą tak na serio jej nie kochając, bo przecież on kocha Koko ;_; Rozpacz, samobójstwa, takie rzeczy.


3. Banri ożeni się z Lindą, to sprawi że Koko załączy yandere mode i będzie powtórka ze School Days, a wszyscy przecież kochamy to anime, nie? Albo po prostu się załamie emocjonalnie i nie będzie to good end.


4. Duch Banriego połączy się z Banrim i Banri będzie rozdarty, popełni samobójstwo


5. Duch Banriego zastąpi Banriego, patrz punkt trzeci.


Czego by nie robić, bad end. :/ Bardzo mi przykro że fabuła tak się rozwija, jestem na odcinku 18.


Co o tym myślicie?

Za to opening 2 miutmalina, ending 2 też nie najgorszy. Oka Chinami jest ulepszoną wersją Shiiny Mayuri, polecam.

#anime #joookubpoleca #muzykazanime #goldentime
j.....b - Ogląda ktoś Golden Time?

Nie wiem co sądzić o tym anime. Jest strasznie mi...
  • 19
  • Odpowiedz
@bastek66:

Jest zainteresowana, aczkolwiek masz rację - szanse nie są duże (cały czas liczę na jakieś fajne ukryte znaczenie tytułu).

Niestety wybranie Koko jest zmarnowaniem całego konceptu historii , bo powrót pamięci zostanie potraktowany lekko, co przy sposobie przedstawienia całego założenia drugiego niezależnego "ja" będzie miałkie.
  • Odpowiedz
@bastek66:


Ta płaczliwa ciota nie ma go zastąpić, tylko się z nim połączyć (powrót pamięci). Co innego bohater nakierowany na jedną damę, a co innego na dwie równocześnie. Konflikt tragiczny - tego potrzebuje to anime, aby mieć jakiś większy sens istnienia poza kilkunastoma żartami.
  • Odpowiedz
@joookub: Nie widzę opcji by Banri spiknął się z Lindą z 3 powodów:

1. Linda nie przejawia chęci do tego.

2. To nie jest Toradora.

3. Reakcja Koko była by taka że Gasai Yuno się chowa.

To już bardziej ciekawi mnie jak się skończy trójkąt Mitsuo x Linda x Chinami.
  • Odpowiedz
Ta teoria o której wspomniałem jest opisana tutaj


@bastek66:

No to po co dajesz spoilery, jak to tylko teoria ;)

IMO Jak się połączą to i tak uczucia do Kouko będą silniejsze niż te resztki ku Lindzie.


Nie byłbym taki pewien.

Faworytką drugiego Banri jest zdecydowanie Linka, za to nie ma on żadnych uczuć i więzi z Kouko.

Pierwszy Banri co prawda nie jest z Lindą, ale jednak odczuwa z nią
  • Odpowiedz
  • 0
@mishek: W Mirai Nikki było milusio, obejrzyj School Days. No ale wyobraź sobie jak się czuje dziewczyna, która robiła wszystko dla chłopaka przez 3 lata i nagle chłopak jej nie pamięta... Ja bym się załamał, chcę Banri x Linda. ._.
  • Odpowiedz
@joookub: Widziałem School Days (nie odważyłbym się komuś polecić). Linda niby tak robiła wszystko ale nie traktowała go poważnie. Poza tym jeśli Koko nie przeszłaby przez to w Yandere Mode, to targnęłaby się na swoje życie i niezależne od efektu końcówka byłaby już schrzaniona.
  • Odpowiedz
@bastek66:

Co do zagłębiania się w angielszczyznę zależy od twórcy. Założę się, że romantyk-literat ma nieco inne zdanie na temat używanego słownictwa niż np. twórca mechów.

Opowieści nie zawsze muszą być happy endowe, wszystko zależy od edytora i nastawienia. W tym wypadku anime już istnieje, powieść się sprzedała, więc może...

. Poza tym jeśli Koko nie przeszłaby przez to w Yandere Mode, to targnęła by się na swoje życie i niezależne
  • Odpowiedz
@bastek66:

"..." = ironia

Nabijam się z prześladowcy Lindy, który zamiast sobie dać spokój/bardziej na wstrzymanie, nadmiernie się narzuca. Przez chwilę chyba nawet zaczął podejrzewać Bandiego o jakieś kontakty z dziewczyną za jego plecami ;)
  • Odpowiedz