Wpis z mikrobloga

#praca #trojmiasto #gdansk #szukampracy

Aktualnie szukam pracy – Gdańsk dziedzina Facility Management i jest straszna lipa
Już jestem tak zdesperowany że nawet technikiem budynkowym mogę zostać ale żaden pracodawca nawet się nie odzywa.
Czy w zarobkach mam zaznaczać, że chcę zarabiać minimalną? Bo jak ostatnio byłem na rozmowie w Mercure & Ibis Gdańsk Stare Miasto to panie nie chciały powiedzieć ile mogą dać na tym stanowisku, no żart istny a na zarobki 7k netto zrobiły wielkie oczy, już wiedziałem że mnie pominą.
Co jest nie tak? Każde ogłoszenie na pracuj.pl kończy się podsumowaniem gdzie widzę ile było wysłanych CV – zazwyczaj jest to od 25 do 100 !!!
Ginie się w ilości, człowiek nie wie czy podaje za dużo że chce zarabiać, czy może za mało, doświadczenie jest, mam dziwne przeczucie że jak poszukują do hotelu to to biorą tego co w hotelu pracował nawet jako pokojowy – połowa kierowników technicznych w hotelach nie ma nic wspólnego z tym że coś technicznego robili.
Myślałem że mając już teo 15 lat doświadczenia będzie się zawsze branym jako pierwszy pod uwagę ale jednak jest inaczej, czy naprawdę zarobki rzędu 5-7k netto jako kierownik są nie do osiągnięcia ?
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@be4nrsl: Jest duża konkurencja ale co to za konkurencja kiedy jestem dostępny od ręki a reszta minimum po 1 miesiącu - co dziwne 1 miesiąc to raczej nie czas wypowiedzenia na umowę o pracę na czas nieokreślony
  • Odpowiedz
@Tomek_Gda: no ja mam na czas nieokreślony, a mam miesiąc bo nie przepracowałem jeszcze 3 lat u obecnego pracodawcy. Po prostu po okresie próbnym dostałem od razu taką umowę
  • Odpowiedz
@Tomek_Gda: Pracuj.pl i tego typu portale to ściek. Panie w HR po drugiej stronie mają ustawione filtry na słowa klucze, jak chociaż jednego nie ma, to CV ląduje w koszu, ewentualnie na stosiku "ignoruj przez kolejny rok". Nie do końca wiem, czym się Facility Manager zajmuje, ale może poszukaj po startupach i mniejszych firmach produkcyjnych, gdzieś w okolicy portów w Gdyni i Gdańsku? Bardzo często potrzebują ludzi do spięcia stanów
  • Odpowiedz
  • 0
@Kosedek: To nie ma nic wspólnego z logistyką, Facility Management to utrzymywanie budynków w odpowiednim stanie technicznym też często się dorzuca - sprzątanie i ochronę
  • Odpowiedz
@Tomek_Gda ziomek, to nie jest czas na szukanie pracy. ogłoszeń jest bardzo mało. koniec roku to dużo pracy dla każdej firmy, a nie zatrudnianie nowych ludzi

sama mam problem teraz, więc się nie załamuj, nie wierz w jakieś "teraz już nie ma rynku pracownika", tylko szukaj i czekaj
  • Odpowiedz
@Tomek_Gda: Dobrze, nie ma to wiele wspólnego z logistyką, ale ma coś wspólnego z zarządzaniem. Zakładam, że ktoś, kto zarządza czymkolwiek od 15 lat, będzie w stanie się w miarę sensownie przebranżowić. Ale możesz też walić fochy i całe życie pracować w jednej branży, jak wolisz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kosedek: Nie rozumiesz specyfiki tej pracy, ogólnie ogłoszenia są ale giniesz w ilości CV które są wysyłane na daną ofertę pracy. Nie chcę się przebranżawiać bo znowu się od zera zaczyna za minimalną krajową, skoro nie chcą zatrudniać kogoś z doświadczeniem to tym bardziej nie zatrudnią kogoś kto nie będzie go mieć. Jest dużo ogłoszeń z logistyki np. taki Pliszka chciał logistyka kierownika - ponad 100 CV przyszło i co
  • Odpowiedz
@Tomek_Gda: Z takim podejściem nie jestem w stanie Ci w żaden sposób pomóc - jeśli wolisz cytować Ferdka Kiepskiego, zamiast na rok schować dumę w kieszeń i się nauczyć czegoś nowego, to powodzenia w szukaniu. Możesz mnie wołać, jak coś Ci się uda znaleźć w zawodzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kosedek: Powtarzam jeszcze raz i sam sobie odpowiedz albo sam próbuj:
- szukać pracy w fachu który masz - ogłoszenia są dużo CV jest wysyłanych
- przekształcać się na kogoś innego np.na logistyka i jeżeli w ogólne ktoś zwróci uwagę na ciebie zaczynać od zera - pracodawca nie chce takiego pracownika
  • Odpowiedz
@Tomek_Gda: Od 5 lat jestem już w trzeciej firmie, w zupełnie innej branży, robię po części rzeczy z zakresu mojej ekspertyzy, a po części zupełnie dla mnie nowe. I tak, w obecnych czasach trzeba się uczyć i zmiana pracy wiąże się często z przebranżowieniem/doszkoleniem, nie ma w tym ujmy na honorze. Wręcz przeciwnie, powinno się doceniać możliwości rozwoju.

Nie wiem, co jeszcze Ci mogę powiedzieć. Jeśli pośród tych 100 CV
  • Odpowiedz
  • 0
@Kosedek: No i tu się mylisz jak większość pracodawców
- 3 lata doświadczenia w najnowszym szpitalu w Gda - wszystkie możliwe instalacje jakie mogłyby być tam były i co nieco o nich wiedziałem
- kolejna praca koordynator 6 techników - na ponad 700 nieruchomości
- kolejna praca - inżynier ds. technicznych dwa biurowece
CV jest ok
Rozmawiałem z jednym panem pojawiła się praca i raczej jest brany po uwagę, rozmawiałem
  • Odpowiedz
@Jezus_Choroszcz moze ktos tyle ma jak robi godziny albo ma jakies wyzsze kierownicze stanowisko. Ale ja mowie ogolnie i znajomy robil na stoczni po studiach to nie dosc ze kasa #!$%@? to jeszcze ludzie strasznie #!$%@? plus stezenie ukraincow zrobilo swoje i uciekl stamtad
  • Odpowiedz