Wpis z mikrobloga

Jestem totalnie zielony w temacie #lornetki. Mój różowypasek od pewnego czasu bardzo jara się obserwowaniem ptaków. Obecnie mamy jakąś radziecką lornetkę Tento 10x50 po moim tacie i się tak zastanawiam czy współczesne lornetki są zauważalnie lepsze? Tutaj na tagu sporo osób poleca Nikon Aculon 10-22x50. Czy warto taką kupić czy raczej dużej różnicy nie zobaczymy?

#lornetki #lowiectwo #ptaki #przyroda
  • 4
@Harold: A gdzie różowa gdzie najczęściej obserwuje ptaki? Jeśli np. w parku lub w lesie, to raczej nie szalałbym z zoomem 10x, a wybrałbym przybliżenie 8x. Sam posiadam lornetkę 10x42 i frustrujące bywa łapanie w pole widzenia ptaków znajdujących się relatywnie blisko. Natomiast jeśli nie ma aparatu/lunety i ptaki obserwuje na dużych odległościach (pola, zbiorniki wodne), to 10x jest już jak najbardziej uzasadnionym wyborem. Co do zaproponowanej wyżej delty to trochę
@okim: tak korzystałem i to nie raz z nastawianych. Ba nawet jakby OP miał duży budżet to bym polecił do obserwacji jakiegoś stainera, ale tu jest już w tysiącach za lornetkę. Sam osobiście używam i mam Delte Optical Forest II 8x42 do polowania więc mam inne wymagania względem lornetki ale...

Tutaj OP zapytał o lornetkę Nikona z nastawą. Moim zdaniem w przypadku obserwacji ptaków, zwłaszcza że takie obserwacje robi się w