Wpis z mikrobloga

Mirki od #fpv. Mam piątkę na o3, na której latam na szarej aparaturze dji. Czy jest sens zmieniać radiolink na np. ELRS i jakąś bardziej pro aparaturę? Słyszałem, że remote controller 2 jest trochę zabawkowy w porównaniu do np. radiomasterów. Wiadomo, że będzie różnica, ale czy jest ona kolosalna?
  • 3
  • Odpowiedz
@vonBroich: Generalnie sporo osób narzeka na penetrację sygnału DJI w porównaniu do ELRS czy TBS Crossfire. Częściej zdarzają się odcinki, częściej dron nagle spada, szczególnie nad wodą, z tego co widziałem w kilku filmikach na YT. No co do aparatury to się nie wypowiem bo szczerze to miałem raz pilot z DJI w rękach (ten FPV) ale na pewno nie był to poziom TX16, która chodzi jak masełko ;)
  • Odpowiedz
@vonBroich: generalnie zasada w FPV jest taka że trzeba spróbować, wrócić do starego, odczekać aż podnietka opadnie, i jak jest ciągły głód na to co się spróbowało - wtedy zmienić. Tak naprawdę wszystko jest subiektywne i ten remote controller 2 nie musi być zabawkowy dla Ciebie. To że komuś coś siedzi wcale nie znaczy że u Ciebie będzie tak samo.

W kwestii Aparatury i RC Linka trzeba mieć na uwadze:
1.
  • Odpowiedz
  • 1
@Peter_Mountain: @glock45 dzięki wielkie za odpowiedzi Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ostatecznie spróbowałem elrs. Póki co drążki w aparaturze stawiają spory opór, muszę to wyregulować. Ale możliwości konfiguracji i chociażby ilość przycisków to niebo do ziemi.
  • Odpowiedz