Wpis z mikrobloga

Nie ma nic gorszego niż to, że ludzie dają ci do zrozumienia, że jesteś jakiś gorszy, głupszy i mniej zaradny. Często bywa tak, że pewna doza naiwności i wiary w to co się robi jest kluczem do jakiegokolwiek sukcesu. Nauczyciele, rodzice czy rówieśnicy często zabijają w człowieku tę pozytywną naiwność. Źle jest gdy robiąc coś masz w głowie to co mogliby pomyśleć o Tobie inni - to jest utrata kontroli nad swoim życiem.

#przegryw #takaprawda
  • 5
@Blueweb: Dokładnie, ja przez wiekszosc zycia zważam na to co mogą pomyśleć inni, przez to ciężko mi się żyje. To jest błąd, tak się myśleć nie powinno, tylko jak to zatrzymać? Mi psychotropy troszkę hamują takie myślenie i robie po prostu bez zważania na innych, ale czy to oznacza, że żebym mógł swobodnie działać bez zważania na to co mogą pomyśleć inni, mam brać do końca życia leki? No raczej nie
@michal1498

@Blueweb: Dokładnie, ja przez wiekszosc zycia zważam na to co mogą pomyśleć inni, przez to ciężko mi się żyje. To jest błąd, tak się myśleć nie powinno, tylko jak to zatrzymać? Mi psychotropy troszkę hamują takie myślenie i robie po prostu bez zważania na innych, ale czy to oznacza, że żebym mógł swobodnie działać bez zważania na to co mogą pomyśleć inni, mam brać do końca życia leki? No raczej
@Blueweb: Czasami ludzie tak robią, bo chcą cię dobić i łatwo pozbyć się konkurencji. Przykład, jak powiedziałem w gimbazie kolegom, do jakiego liceum chcę składać papiery, to usłyszałem, że nie mam szans i żebym nawet nie próbował. Nie było żadnych podstaw, do takiej opinii, a koledzy po prostu aplikowali do tych samych szkół i tych samych klas.