Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim. Za niecałę 3 tygodnie wybieram się do Tajlandii. Mój plan wycieczki to lot do Bangkoku, tam spędzę kilka dni. Z bangkoku lecę do Chiang Rai na kilka dni, potem do Chiang Mai na kilka dni, potem do Phuket na kilka dni i wracam do Bangkoku, by lecieć spowrotem do Polski. Podpowiedźcie proszę jakim transportem i poprzez jaką stronę kupić ewentualny bilet przemieszczać się pomiędzy tymi miastami.
Wstępnie planuję lot z Bangkoku na Chiang Rai, z Chiang Rai do Chiang Mai busem, z Chiang Mai lot do Phuket i z Phuket lot do Bangkoku. Jeśli to rozwiązanie dobre to polećcie proszę przez jaką stronę najtaniej i najpewniej kupić bilety. Będę podróżował z partnerką, każdy z nas po 1 walizce 20kg i 1 podręcznym bagażu (plecak) Z góry dziękuję bardzo.

I jeszcze jedno - czy myślicie, że warto z wyprzedzeniem 3 tygodniowym kupować bilety lotnicze na połączenia wewnątrzkrajowe w Tajlandii?

#tajlandia #pytanie #pytaniedoeksperta #podroze #podrozujzwykopem
  • 20
@Skromniacha: rozsądek by podpowiadał, żeby robic to samolotem. W Tajlandii dobrze rozwiązana jest komunikacja autobusowa. Autobusy są klimatyzowane i wygodne...,ale... połowe tego pobyt spedzisz w autobusach
I jeszcze jedno - czy myślicie, że warto z wyprzedzeniem 3 tygodniowym kupować bilety lotnicze na połączenia wewnątrzkrajowe w Tajlandii?


@Skromniacha: a to zależy, bo nieraz są tańsze niż kupowane tuż przed lotem. Jeśli chodzi o bilety samolotowe kup na AirAsia, ThaiSmile, bezpośrednio na stronie przewoźnika. Z tym że w Bangkoku są dwa lotniska - DMK i BKK, zwróć na to uwagę.

Jeśli chodzi o te połączenia busowe, to tym się
@Skromniacha: Tylko samolot. Szkoda czasu na autobusy i wygoniej niż nocny pociąg Chiang Mai <> Bangkok czy dalej na południe. Tanie linie lotnicze do wyboru: AirAsia, NokAir, Thai Lion Air. One latają na tych trasach po kilka razy dziennie.
@Skromniacha: tak jak ktos wyżej wspomniał. Kupuj przed lotem. w azji samoloty lataja jak #!$%@? i są tanie.
Nie ma żadnego benefitu, żeby teraz je kupować. Sa za to minusy. Jak ci się zmieni plan podróży z jakiegos powodu to zostaniesz z biletami
@Skromniacha: ja przewaznie kupuje na stronach przewozników. Przed kiwi przestrzegam. Jako wyszukiwarka spoko, ale gdy coś się dzieje z lotem i trzeba przebookowac to Ci nie pomogą. W czasach covidowych biłem się z nimi o 5k pln za odwołany lot i nie chcieli oddać mimo, że linia lotnicza potwierdziła, że zwróciła im tą kwotę, a oni teraz powinni mi. Musiałem odzyskiwać chargebackiem przez bank.
W czasach covidowych biłem się z nimi o 5k pln


@neufrin: miałem to samo. Kupowałem u nich bilety kilkadziesiąt razy, ale w trakcie pandemii #!$%@? taka szopkę, że nie ufam juz im.
Miałem zabukowany lot z Sajgonu do Denpasar, ale pandemia złapała mnie właśnie w wietnamie. Jak przyleciałem to dosłownie dzień poźniej wietnam zamknął granice. Loty zostały anulowane. Prawie rok walczyłem z nimi o zwrot hajsu za ten bilet.
W końcu
@Skromniacha: Bilety na loty kupuj bezpośrednio u operatora ja polecam AirAsia link (nie polecam Nok Air i Bangkok Airways bo często się zdarzają odwołane loty) . Czy bilety warto kupować wcześniej - oczywiście, że tak bo kwoty jakie trzeba zapłacić za bilety z dnia na dzień są nieporównywalnie wyższe. W konfiguratorze lotu ustalasz sobie limit bagażu - na szczęście póki co AirAsia nie robi na lotach krajowych jakichś większych cyrków z
Ale to są loty na bardzo małych odległościach. Zawsze można kupić nowy lot za 2 stówki. Sam byłem mocno zrażony/uprzedzony do pośredników, ale znajomi (cebularze) pokupowali przez pośredników (pod spodem Air Asia, VietJet) i poszło gładko. Login i pass dostajesz do konta na stronie już przewoźnika i wszystko as usual. Trasy jakie kupowali, to właśnie bkk-chang rai, chang rai-phuket. Byli teraz we wrześniu.
@asdfghjkl: @Konkol @neufrin @roo-bin to raczej zawsze kupujecie u operatorów bezpośrednio, a jedynie np. kiwi traktujecie wyłącznie jako wyszukiwarkę? Czy może jest coś pokroju kiwi, ale bardziej zaufane, aby kupić bilety, czyli jakiś lepszy pośrednik? Łatwiej mi kupić przez polskiego pośrednika, ale raczej też nie będę miał problemu, by kupić przez AirAsia czy innego przewożnika. I w jakiej walucie płacicie wtedy?
Przy okazji pytanie - wyrabiać revoluta do robienia zakupów czy
@Skromniacha: kup dolary i zamień na najniższym piętrze na lotnisku. Karta w Tajlandii nie była mi kompletnie potrzebna

Kiwi i Skyscanner traktuje tylko jako wyszukiwarkę, zawsze kupuje bezpośrednio loty. Płaciłam tam w dolarach z polskiej karty kredytowej
@Skromniacha: Od czasu akcji z kiwi kupuje bezpośrednio u przewozników. Potem w razie zmian, zwrotów etc jest znacznie prościej. W całej azji płace zawsze revolutem. W zasadzie to wszedzie na swiecie. I nie chodzi o jakies kursy tylko zwyczajnie lubie te usługę
@Skromniacha: szykujesz się jakbys na Spitsbergen sie wybierał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podróżowanie dzis jest tak banalne, że serio nie będzie żadnych problemów. Ani z płaceniem, ani z lotami ani nawet z dogadaniem się z ludzmi czy dotarciem z punktu A do B
@adasteBatory: Pośrednicy są spoko jak nie ma żadnych problemów jak odwołany lot lub jakieś inne strajki. Można przyoszczędzić, a przy pechu można mieć sporo nerwów.

@Skromniacha Tak na stronach takich jak kiwi/skyscanner/momondo/google flights wyszukuje loty i przewaznie ide na stronę wybranego przewoźnika i kupuję to połączenie bezpośrednio. Co do waluty to sprawdzam w której sie najbardziej opłaca i w tej płacę.

Co do wymiany dolarów na baty tajskie to jeśli lądujesz
@Skromniacha na,stronie AirAsia wybierasz sobie walutę, w której chcesz płacić. Ja wybierać dolara albo tajski baht. Nie kupuj u polskiego pośrednika. Wejdź sobie na stronę AirAsia wybierz miasta (skąd dokąd), potem wybierz godzinę lotu (zazwyczaj w ciągu dnia do każdej destynacji jest kilka opcji które różnią się cenowo), potem ustaw limity bagażu rejestrowanego, wybierz czy chcesz kanapkę, i ewentualnie ubezpieczenie i zobaczysz ile wyjdzie.
@Skromniacha: ja czasem potrafiłem ostatniego dnia wizy jechać bez spiny na lotnisko i pytać dokąd mają bilety na dzisiaj i tam po prostu lecieć ;). Bilety lotnicze w Azji są w miarę tanie. Niczego nie kupuj wcześniej. Najwyżej dorzucisz stówkę więcej do biletu, który normalnie zamiast 250 zł by kosztował 150 zł.

Nie korzystaj z Kiwi czy innych Gotogate, bo to proszenie się o kłopoty, jak już mirki wyżej zauważyli.
@krejdd: jestem pewien, że kiwi nie spodziewał się jak pandemia sie potoczy. praktycznie z dnia na dzień anulowano pewnie tysiace lotów. na początku pewnie pierwszym zwracali od razu a potem zwyczajnie zabrakło kasy, bo przewoznicy jeszcze im nie zwrocili a nagle pewnie dziesiatki tysiecy osob upomniało sie o hajs.
@Skromniacha: Siema. Aktualnie jestem z dziewczyną w Azji i kręcimy się od kraju do kraju. Nie bierz przez żadne pośrednicze gowno lotu. Najprostsza opcja to Skyscanner i wyszukiwanie najtańszych połączeń i kupowanie na stronach przewoźników.