Wpis z mikrobloga

Organuję podróż w Dolomity zahaczając o Wenecję. Czy jest coś w tym rejonie co warto zobaczyć? Chodzi mi o fajne, ale mało turystyczne miejsca z naciskiem na góry. Warto na Triglav w Słowenii iść wracając? Planuję spędzić około 10 dni we Włoszech. Jadę autem z Polski.
Jakieś pro tipy odnośnie zwiedzania Wenecji? Chciałbym zostawić auto poza miastem i dojeżdżać pociągiem.

#podroze #wenecja #dolomity #gory #turystyka #wlochy #slowenia
itsoverfor_chlop - Organuję podróż w Dolomity zahaczając o Wenecję. Czy jest coś w ty...

źródło: Zrzut ekranu 2023-10-22 o 14.27.37

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: Jeśli zamierzasz być też na Słowenii to polecam Postojna Jama akurat miejsce raczej turystyczne ale ewenement na skale europejska wiec warto zobaczyc.

Odnośnie protipów i zostawienia auta: Ja zostawiałem na parkingu przy samym moście, później dojazd przez most autobusem. Odnośnie zwiedzania to warto zaplanować trase tak żeby wrócić w okolice mostu i dworca tramwajem wodnym, przepłynięcie się nim to dodatkowa atrakcja.
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: Na Wenecję bym dał tak z 2-3 dni (sama logistyka na Murano/Burano to jest jeden dzień). Wejście na Triglav (relacja znajomych), to 2 dni.
EDIT: Do samej Wenecji nie ma sensu wjeżdżać, tam dość często wjeżdżają szynobusy.
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: https://www.veneziaunica.it/en/content/how-it-works
obczaj to i kup sobie karte z zaladowanymi wszystkimi atrakcjami i komunikacja miejska jaka potrzebujesz (nawet kible możnas góryopłacić).

Mieszkać można też w Punta Sabbioni czy Lido i dojezdzac tramwajem wodnym. Oprocz oczywistosci polecam warsztaty robienia masek i wizyte w operze La Fenice. I moim zdaniem na fajne i luźne zwiedzanie Wenecji (razem ze wspomnianymi Burano i Murano) potrzeba właśnie 2 dni, choć ja ostatnio byłem 4 i jeszcze
  • Odpowiedz