Wpis z mikrobloga

Przekładanie doświadczeń krajów całkowicie innych kulturowo na nasze realia nie ma sensu. Równie dobrze mogę powiedzieć, że w Izrealu jest dzietność taka, gdyż mężowie studiują biblię, a kobiety na nich pracują xD


@fervi: no to masz w podobnych krajach bloku wschodniego po upowszechnieniu aborcji dzietność spadła- zaś w Rosji na łeb na szyję. Ogólnie jest wiele czynników, ale twierdzenie, że aborcja taka czy siaka pomaga w dzietności (a już w ogóle
  • Odpowiedz
o alkoholizmie, 70 lat intensywnej ateizacji i laicyzacji społeczeństwa i rekordzie rozwodów i nosicielstwie HIV poprzez m.in. narkomanię i prostytucję pewno też zapomniałeś... ;)


@RandomNetUser: Nie, bo napisałem, że czynników jest wiele. Zresztą nie chodziło mi tylko o Rosję, ale całą resztę krajów i bez tych problemów jak Litwa czy Słowacja.
  • Odpowiedz
@alteron: W sumie zależy jakie kraje, ale tak - zamordystyczne kraje mają większą. Nie zmienia to faktu, że zarazem wraz ze spadkiem śmiertelności noworodków spada ilość dzieci. Niger (najbardziej się tam mnożą) ma dzietność na poziomie 6.89. W 1985 było to 7.93. Jasne, że dalej mają w #!$%@? dzietność, ale ona będzie sukcesywnie (prawdopodobnie) spadać
  • Odpowiedz
To po wprowadzeniu aborcji i antykoncepcji na fali feminizmu lat 60. XX dzietność zaczęła gwałtownie spadać,


@RandomNetUser: a czyli w tym koniu trojańskim jechał także zakaz antykoncepcji? Dobrze wiedzieć
  • Odpowiedz
Przykład z krajów islamskich mówi coś zupełnie odwrotnego. To po wprowadzeniu aborcji i antykoncepcji na fali feminizmu lat 60. XX dzietność zaczęła gwałtownie spadać, a nie odwrotnie.


@RandomNetUser: xD

Nigdy nie widziałem porównania bardziej z dupy. Nigdy. Oj pisiorki.
  • Odpowiedz
@alteron:
Zamordystyczne kraje Afryki i Azji są po prostu zacofane, dlatego mają "lepszą" sytuację demograficzną. Przechodzą z wysokiej dzietności i wysokiej śmiertelności do niskiej dzietności i niskiej śmiertelności. Prawie pewne jest, że wraz z postępem ekonomicznym i technologicznym dzietność będzie spadać, aż dojdzie do obecnego poziomu krajów wysoko rozwiniętych.
lizardking_21 - @alteron:
Zamordystyczne kraje Afryki i Azji są po prostu zacofane, d...

źródło: rozwoj_spoleczenstwea

Pobierz
  • Odpowiedz