Wpis z mikrobloga

@Pienio69: gniazdo procesora masz jedno ( ͡º ͜ʖ͡º) zasilanie dla CPU u góry no i zasilanie całej płyty na boku
Oba są wymagane, jeden dla wszystkiego na płycie a drugi tylko dla procesora
  • Odpowiedz
  • 0
gniazdo procesora masz jedno ( ͡º ͜ʖ͡º) zasilanie dla CPU u góry no


@MePix: gniazdo procesora, wiadomo, jedno
Tutaj chodzi o to, że są dwa gniazda zasilania procesora - jedno 4 pin, drugie 8 pin, płyta B650 GAMING X AX
a oprócz tego jeszcze jedno do zasilania płyty głównej
  • Odpowiedz
  • 0
@FilipWWL: nie ma info że to 4 i 8 pin jest wymagane, jest tylko coś takiego:
"The 12V power connector mainly supplies power to the CPU. If the 12V power connector is not connected,
the computer will not start."
No ale oba (4 i 8 pin) są 12V
  • Odpowiedz
  • 0
@Elec: zasilacz mam jakiś starszego typu,
ma normlanie jedną wtyczke 4+4 PIN CPU i do tego wtyczkę do zasilania płyty głównej
ale ta płyta ma dwa gniazda dla CPU - 4 pin i 8 PIN
  • Odpowiedz
@Pienio69: dużo zależy od prądożerności proca: niewykluczone że przy energooszczędnym CPU wystarczy podłączyć "ósemkę" i będzie stabilnie chodzić. Niemniej nawet wtedy należy traktować takie rozwiązanie jako tymczasowe i szukać nowego zasilacza bo PSU bez 2x8pin do CPU to dziadostwo i syf.
  • Odpowiedz
  • 0
@purrminator: ( ͡° ʖ̯ ͡°) tutaj to nie wstaje w ogóle jak podłączyłem do tego 8 PIN
Płyta świeci LEDem CPU na czerwono
zastanawiam się czy może być coś skopane czy to wina zasilacza
bo komputer trafił do mnie po składaniu przez kogoś innego/siostrzeńca
  • Odpowiedz
@Pienio69: Na pewno wpiąłeś zasilanie od CPU? Bo w ten wtyk wchodzi też zasilanie PCIe i raz tak się nabrałem. Całe szczęście nic nie poszło z dymem tylko wykrywało zły kabel i nie odpalało.

Ale ogólnie to wtyk 8-pin powinien wystarczyć i powinno odpalić. To dodatkowe 4-pin zazwyczaj jest albo pod mocniejsze procki albo pod podkręcanie.
  • Odpowiedz
@Pienio69: no cóż, może producent płyty firmware'owo (na podst. modelu wykrytego CPU) wymusza oba zasilania i tyle, ciężko powiedzieć. Jedno jest jasne: masz zasilacz do kupienia. I nie, nie baw się w żadne egzotyczne adaptery bo tylko płytę/PSU usmażysz. Kup normalny zasilacz. Nie podłączasz i3 trzeciej generacji na płycie za 50 zeta tyko dość nowe i porządne podzespoły więc zasil to jak należy.
  • Odpowiedz