Wpis z mikrobloga

Czym się różni jedno od drugiego od trzeciego? Trzeba zwracać uwagę na to i brać zawsze EU kupując klucz do gry na steam poza steamem? Do tej pory kupowałem gry cyfrowe tylko na Nintendo w ich eshopie. I tam wiem, że np jak raz kupiłem po taniości grę Lego z meksykańskiego eshopu to nie było polskich napisów. Gdzie w europejskim eshopie były już dostępne. A jak jest z grami na Steam? Albo np niektóre gry takie jak Fallout 3 czy Oblivion na steamie nie mają polskiego języka. Jest możliwość żeby zagrać w te gry po polsku mając je na steam? Pytam tak ponieważ mam steam decka i od jakiegoś czasu dopiero buduję swoją kolekcję gier na tej platformie.

#gry #steam #steamdeck #konsole #nintendoswitch #nintendo
chrusto - Czym się różni jedno od drugiego od trzeciego? Trzeba zwracać uwagę na to i...

źródło: temp_file9186868875485636824

Pobierz
  • 8
@chrusto 1 i 3 pozycja jest tym samym. 2 aktywujesz jedynie w Europie.

Key global - to klucz bez ograniczeń regionalnych.
ROW - to też określenie na klucz bez ograniczeń regionalnych.
W obu przypadkach (ROW/GLOBAL) klucz i tak może mieć wykluczenie aktywacji w jakimś państwie/regionie). Generalnie powinien działać wszędzie, ale czasami są wyjątki.
@LITWIN @Amenotejiikara
Czyli na spokojnie mogę brać te tańsze opcje? Bo rzuciło mi się w oczy, że przeważnie te które można aktywować tylko w Europie są droższe. A żadnej różnicy na Steamie nie będzie, że to klucz global?
@chrusto: Możesz brać najtańszą, przecież zwrócą ci kasę za niedziałający klucz.
Szczególnie jeśli zapłacisz kartą/paypal co będzie dodatkowym zabezpieczeniem na taką okazję.
@chrusto: bierz to co będziesz mógł aktywować, aktywować możesz zarówno europa jak i global. Jak wejdziesz w link to będziesz miał do wyboru oferty od różnych sprzedawców w ramach sklepu eneba. Wybierz ten z najlepszymi opiniami a nie najniższą ceną, żeby potem nie było kwiku i pisania na wykopie że hurr durr oszukujo
@LITWIN o niedziałający klucz się nie martwię. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się kupić takiego który by nie działał. Bardziej chodziło mi o to czy są jakieś różnice w wersjach jak klucz jest global albo na europe. Czy może być różnica w językach które są w grze. Np w jednej wersji będzie polski a w drugiej nie. Mam takie przyzwyczajenia z Nintendo po prostu.