Wpis z mikrobloga

Właśnie w radiu Z był jakiś przedstawiciel nowej koalicji rządzącej i zapytany czy zlikwiduje 800+ oraz 13 i 14 emerytury odpowiedział, że niczego nie zamierzają zabierać.

Tak więc pięknie przejęli pałeczkę po PiSie i będą dalej prowadzili politykę rozdawnictwa, zabierania jednym by dać drugim. Szlag mnie już trafia. Co za antyludzkie Państwo które pracujących dobija na rzecz głosujących dzieciorobów.

#polityka #bekazlewactwa #bekazpisu #bekazko #4konserwy #neuropa #antynatalizm #inflacja
Pobierz Aquamen - Właśnie w radiu Z był jakiś przedstawiciel nowej koalicji rządzącej i zapyt...
źródło: x0mK1UiA8bMZPO02
  • 27
@Aquamen: To dlaczego nie było żadnej istotnej zmiany w kwestii inflacji w latach wprowadzenia 500+, a nawet po tych latach?

Rozumiem. Czyli tylko mennica ma swoje pieniądze. Reszta dysponuje tymi co dali pracodawcy lub kupujący.
To dlaczego nie było żadnej istotnej zmiany w kwestii inflacji w latach wprowadzenia 500+, a nawet po tych latach?


@NonOmnisMoriar: oczywiście, że była widoczna gołym okiem i tu wchodzi twój prezes Glapiiński cały na biało nie ponosząc stóp procentowych w porę. Ktoś musiał zdecydować kto poniesie koszta kredytobiorcy w stopach czy wszyscy w cenach, ten chcąc być dobrym dla wszystkich wybrał jedno i drugie. Do tego przerzucenie tego kosztu poszło na
@Aquamen: Widzę, że chcesz mnie wystrychnąć na dudka/oszukać.

Program 500+ został wprowadzony w 2017 roku

Średnia stopa inflacji:

2015 −0,9%
2016 −0,6%
2017 2,0%
2018 1,6%
2019 2,3%
2020 3,4%
2021 5,1%
2022 14,4%

Jest niby wzrost 2.6 p.p. z 2016 na 2017, ale jest porównywalny ze wszystkimi zmianami w stopach inflacji we wcześniejszych latach, w których nie wprowadzano żadnych programów socjalnych, więc nie ma żadnego odstępstwa od normy.

W późniejszych
Widzę, że chcesz mnie wystrychnąć na dudka/oszukać.


@NonOmnisMoriar: wiesz co ja nie mam siły tłumaczyć amebie wszystkiego od nowa xD Oszukać go chco no jak to, przeca rzont dobry daje pieniążki dla jego a ony mu mówio, że rząd najpierw mu zabrał zeby mu dać i to nie je winne inflacji panie jak to tak mówić można xD

Do kościoła idź się pomódl o mannę z nieba typie, może ci spadnie.
@Aquamen: Rozumiem. Faktycznie ciężko jest odnosić się do faktów, ale warto w końcu spróbować.

Tak jak mówiłem wcześniej obecna inflacja nie jest spowodowana przez 500+, a wojną w Ukrainie, pandemią i problemami z energią, które w sumie głownie pochodzą od wojny.
Faktycznie ciężko jest odnosić się do faktów


@NonOmnisMoriar: To nie są fakty typie wrzuciłem ci link do artykułu w którym wypowiadają się eksperci od ekonomii na temat czy socjal wpływa na inflację ale ty uznajesz wyższość chłopskiego rozumu więc z jakimi faktami ty chcesz żebym się skonfrontował? Zrozumienie prostego mechanizmu przyczynowo skutkowego cię przerasta. Bo jak dali i zaraz nie wzrosła inflacja to znaczy, że nie wpływa i elo pozamiatane, argumenty
@Aquamen: Nawet zgodnie z treścią tego artykułu gość jedynie prognozuje co się stanie. Porozmawiajmy o faktach i o tym dlaczego w 2017 - 2020 500+ nie wpłynęło znacząco na inflację.

+Dlaczego próbujesz mnie obrazić jakimś chłopskim rozumem po tym jak napisałeś poprzedni komentarz:

wiesz co ja nie mam siły tłumaczyć amebie wszystkiego od nowa xD Oszukać go chco no jak to, przeca rzont dobry daje pieniążki dla jego a ony mu