Wpis z mikrobloga

@maslok_maslana: no to w tym przypadku Pani Bosak i Ordo Iuris dostało jasną informację zwrotną, że większości Polaków nie podobają się takie dyskryminacje :) no i osobiscie mam nadzieje, że Pani poseł to rozumie dobrze.. chociaż może jej to nie interesować bo reprezentuję skrajną prawicę..
@taki_typa: tak się składa, że przesłuchałem i zapytana co w przypadku gdy Arabowie albo Rzymianie otworzą hotel z zakazem dla chrześcijan, to już narusza sferę religijna i tak nie wolno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z kolei pytana co w przypadku gdy właściciel nie chce rzymian, albo czarnych to już się zaczynała ładnie wykręcać, bo wiedziała jakie będą skutki jak powie co myśli
@xxdakee: Widziałem xD No dobrze ją Krzychu przygotował. Moje zdanie na ten temat jest inne, ale w sumie rozumiem, że każdy walczy o jakieś prawa, które są zgodne z jego przekonaniami. Niech Lewica walczy o prawo odmówienia wykonania usług białym i prawo pierwszej nocy dla namiestników sawanny.
@quizonmyface: no i elegancko, pozwólmy babce z ordo luris gadać różne, nawet głupie rzeczy i pozwólmy hotelarzom działać w taki sposób w jaki chcą. I baba i oni dostaną informacje zwrotne. Ona być może nie dostanie się do sejmu a oni zbankrutują ;)
Natomiast jeżeli zacznie gadać o jakiejś formie Nakazu lub Zakazu, to to już będzie całkiem inną gadką
@jadepobiegac: akurat konfiarzom regularnie odmawiano wynajmu sal lub odwoływano eventy na uczelniach mimo że reprezentowali legalną partię. Dodatkowo zawsze są traktowani stronniczo i atakowani przez dziennikarzy, a jak ktoś przeprowadzi z nimi rzetelny wywiad to sam jest atakowany (patrz Jaruzelska). Jeśli akceptujemy coś takiego to również powinniśmy akceptować to, że hotelarz czy jakiś janusz sklepikarz odmówi komuś usługi, bo nie spodoba mu się coś. Wolny rynek nie oznacza, że każdy może
@pogromca_krasnali: tak działa paróweczkowy wolny rynek. Zawsze znajdzie się alternatywa a jeżeli nie możesz jej znaleźć to załóż swoją xD. Jedynym problemem tu może być fakt że zawód notariusza jest regulowany prawnie ale wystarczy od tego odejść w końcu po krzywdzie kilku naiwnych (ufnych) klientów już będzie wiadomo do którego chodzić a do którego nie
Jedynym problemem tu może być fakt że zawód notariusza jest regulowany prawnie ale wystarczy od tego odejść w końcu po krzywdzie kilku naiwnych (ufnych) klientów już będzie wiadomo do którego chodzić a do którego nie


@AdminNeumann: Większy problem jest taki, że sporo zawodów posiada samorządy. Korwinkowy pomysł na "moszna odmufić usługuf" nie obejmuje tego, że odmowa mogłaby być solidarna.
Z tego powodu tak samo jak hotelarz nie ma prawa odmówić komuś bezpodstawnie usługi, tak samo (a tym bardziej) uniwersytet nie może odwoływać spotkania z posłem RP. Trzeba być konsekwentnym


@garbaty33: Bingo, tylko że to wy postulujecie równanie w dół żeby każdy mógł odmówić każdemu. Skoro już zauważyliście problem to może równajcie w górę. Póki co przekaz konfiarzy jest taki że dyskryminacja jest spoko jeśli ich nie dotyczy.
@Euro jacy wy? Przecież napisałem ze tak samo jak hotelarz powinien świadczyć usługi niezależnie od jego widzimisie tak samo nie wolno ograniczać dostępu do usług konfiarzom. Nie popieram tego co mówi Karyna Bosak.
@garbaty33: W takim razie sorry, zagalopowałem się. Również uważam, że takie bezczelne wycofywanie się placówek na dzień przed wydarzeniem to forma dyskryminacji. Mimo że poglądy mam prawie dokładnie przeciwne, to uważam że powinno się grać fair. Tylko konfa bezsensownie wystawia się tu na zarzuty o hipokryzję.