Wpis z mikrobloga

@pawloxx: @Trauma_Teddy pociachalem tą najtańszą rozłupująca siekieromlotem i trochę dobrą hultafors ciesielską 1kg i muszę przyznać do rąbania to ten siekieromlot super jest.
Myślałem że tylko do rozłupywania jest dobry
A on do wszystkiego dobry jeszcze trzonek se zrobię dobry bo mam ten zwykły prosty
@GenLufa: byłem drwalem kilka lat, to coś mogę doradzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Siekieromłoty są dobre, ale z powodu ciężkiej głowicy po pewnym czasie pęka stylisko. Lepszym rozwiązaniem - zwłaszcza do zastosowań domowych - są siekiery fiskarsa. Hultasie rozłupujące to też petarda, tylko kosztują 500 zeta +.
Jak jesteś trochę większym zawodnikiem (+/-100kg) to bez wahania bierz fiskarsa XXL, tylko najpierw popracuj nad techniką, bo sobie rozwalisz
@Trauma_Teddy: do rąbania, cięcia jak znalazl 1kg poszukam większej jeszcze czasem na olx fajne są.
Mam 600g do jakichś tam robutek ale to jedną ręką się robi taką malutką.
Fiskarsa nie chce pomarańczowa dyskoteka xd
Czemu ciężkie rozwalają stylisko? To chyba właśnie lżejsze powinny bo szybciej można machac a ciężka wolno leci i z mniejszą prędkością uderza. Ten siekieromlot ma chyba 1.5 kg i do pieńków wystarczy nawet takie średnicy do
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Trauma_Teddy: aha czyli każdy powinien używać prostych stylisk twoim zdaniem? Jakoś wszyscy robią fajne wyprofilowane, jakiś powód ku temu jest.
Klinów nie potrzebuje póki co, chyba że będą ścinane jakieś duże sztuki do wyrębu, a do opalu to rąbie tylko topole albo jakieś tam buczyny chyba nie wiem nawet co to jakieś miękkie. Brzozy.
Się rozglądałem to drogie są, ale 2 się przydadzą.
Młot jest jakiś stary 5kg.
Sam masz słaby
@GenLufa: nie, niech sobie każdy używa stylisk jakich chce, ale te profilowane były pierwotnie używane do siekier służących do ścinania drzew, żeby łatwiej to było utrzymać w niewygodnej pozycji.

jaki chwytak, taki do przewracania?


Taki, żebyś nie musiał się schylać po każdy kawałek drewna, bo to strasznie obniża tępo pracy. Bajery z łańcuchami na gumie zostaw sobie na grube pnie, zwykła capina mi wystarcza, nie wiem co tobie podpasuje. Od biedy
Nie wiem o co chodzi z tym zbieraniem tego co po łupaniu zostaję, jedyne co widziałem to w opony wsadzają ale nie testowałem tego, łupie normalnie nie narzekam. Ani na plecy ani na wypadające siekiery. Czasem na odciski.
@GenLufa: a to o łamaniu się stylisk to trzeba wyczucia po prostu, czasem pieniek tak się rozłupie ze zostaję coś pod styliskiem i tego nie unikniesz ale to myślałem o jakiejś zbroi na siekierę, kawałek gumy albo coś takiego nakleić. Będzie amortyzować.
no widzisz a według ciebie wypadały im z rąk bo siły nie mają


@GenLufa: jest istotna różnica w operowaniu 2kg siekierą w pionie przy piwku i w poziomie, stojąc na springboardach w czasie deszu, wierz mi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem o co chodzi z tym zbieraniem tego co po łupaniu zostaję,

O to, że jak masz 5kubików do #!$%@? w sobotę na fuchę, to trzeba
@GenLufa: tak, byłem też arborystą, jestem "plus size". bo mam prawie 2 metry i grubo ponad 100kg. Drzewa to twarde #!$%@?, znam kilku takich po 140-150kg, na luzie dają radę. Tylko modrzewie są wyzwaniem, bo #!$%@? są trochę giętkie i strach na górze xD Ale poza tym to nie ma spiny, drzewa są na prawdę wyrzymałe.
Kasa marna, zwłaszcza u mnie, bo jestem w zagłębiu ogrodniczym, potem się przerzuciłem na normalne
@Trauma_Teddy: jak to, ale one ciągle dostępne są te morki chyba. Tam taniej bylo?
Ogrodnictwo niby fajne i dobrze płatne ale tak na zewnątrz to lato niedobrze bo upał a potem coraz zimniej i deszcz to też słabo, też trochę robiłem na stanowisku młodszy robotnik u jednego takiego, fajny zespół był i mi to odpowiadało, bo nie musiałem gadać z klientami i łatwa praca jak już po jakimś czasie ogarniałem wszystko
@Trauma_Teddy: to sporo nozykow, nie mam Glocka tylko bo taki wojskowy jakby mi się wydawał ale z czasem zobaczyłem ile ludzi polecą to może kiedyś też spróbuję. A jokery fajne są, teraz robią nowy model tego nomada jest większy. Joker nordico mam fajny jest w orzechu, kupiłem jak jeszcze były tanie na promocjach teraz to w kosmos wystrzeliły