Wpis z mikrobloga

#krwiodawstwo #poznan
jezu jak mnie wkurza ostatnio RCKiK XD od ponad miesiąca próbuję się umówić na oddanie krwi, najbliższa wizyta zawsze na 7 dni później, nawet jak się umówię to w rckik wszystko trwa z 2 godziny co najmniej, a do krwiobusów przy Posnanii kolejki na 30 osób xD
Dzisiaj mi wysłali SMS, że pilnie potrzebna moja grupa krwi - kurła wiem, ale nie idzie się do was dobić ¯\(ツ)/¯ Przez pół roku mi się udało utrzymać pattern krew, osocze, osocze, krew, ale od końca wakacji ciągle jakieś problemy.
Ile trwa oddawanie krwi w krwiobusie? Widzę, że jutro są na Fredry od 8, ale o 8:45 musiałabym już mieć oddaną, jest szansa? Kiedy w ogóle najlepiej iść żeby nie było kolejek, w środę/czwartek koło 17?
  • 14
@Limonene: w krwiobusie to chyba jeszcze dłużej. U mnie na wsi od czasu zapisów online kolejek praktycznie nie ma. Przychodzisz na umówioną godzinę i oddajesz, nawet kawy nie zdążę wypić, tylko ja celuję w niepopularne dni (srodek tygodnia)
@apee: liczyłam, że będzie szybciej, ostatnio oddawałam w krwiobusie z 5 lat temu i pamiętam, że nie było w ogóle przerwy między pobraniem próbki, rozmową z lekarzem i oddaniem krwi, bo tam nie czekają na wyniki morfologii.
Ja też zawsze chodziłam wtorek albo środa, ale za każdym razem było ponad 2h czekania bo morfologia, a nawet już po rozmowie z lekarzem trzeba czekać, aż mu się nazbiera kilkanaście osób, żeby karty
@apee: tak, zazwyczaj z pół godziny po oddaniu z palca mija, potem dopiero woła lekarz i ogląda wyniki. Nawet jak się przychodzi umówionym na konkretną godzinę
@romek1006: oddaję tylko we wtorki i środy, nigdy nie było krócej niż półtorej godziny, a zawsze byłam umówiona ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam nadzieję że jutro po południu się uda szybko
@Limonene: @apee
Jako wieloletni krwiodawca się wtrące, ale nikt przed donacją nie czeka na morfologie. Krew z palca pobierana jest tylko na hemoglobinę (chyba nie myślisz ze z tej kropli zrobią pełną morfologie?) a to, że masz rozmowę z lekarzem po 30 minutach nie ma związku z 'czekaniem na wyniki', tylko z kolejką i/lub lenistwem lekarza. Morfologia owszem jest robiona, ale z krwi pobranej w trakcie donacji. Jedyne wyniki jakie ma
@JuneJohn: no nie wiem, ja przez 12 lat jeszcze na chamskiego lekarza/pielęgniarkę w punkcie oddawania krwi nie trafilem. Ale może to ja jestem jakiś dziwny, bo zazwyczaj ja jako pierwszy mówię "dzień dobry". Polecam spróbować :)