Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że opozycja w duchu fajnopolactwa nie popełni tego samego błędu, co PiS, i nie zaprzeczy całemu dorobkowi poprzedników. Moim zdaniem należy kontynuować inwestycje w armię oraz w CPK, reprezentować asertywną postawę wobec Niemiec w UE, a także utrzymać pomoc socjalną, kierując ją w stronę faktycznie biednych, wykluczonych ludzi. Choć jestem trochę bardziej progresywny, to zagłosowałem na Trzecią Drogę, bo tylko oni dają mi cień nadziei na te trzy pierwsze aspekty (no i ich retoryka nie była bardzo polaryzująca). Lewica być może zadba o pomoc społeczną -- w innych kwestiach niezbyt mnie przekonują.

Mimo drobnego sceptycyzmu, wczorajszy dzień to zwycięstwo demokracji nad drogą do przaśnego, konserwatywnego autorytaryzmu. Jestem dumny ze wszystkich, którzy zagłosowali przeciwko obecnej władzy i Konfederacji. Myślę, że następne lata będą pełne pozytywnych przemian, a nawet, jeśli coś pójdzie nie tak, to przynajmniej będziemy żyć w państwie, w którym władza nie rzuca opozycyjnym partiom wszystkich możliwych kłód pod nogi.

#wybory #polityka #wojna