Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie bo nie rozumiem jednej rzeczy odnośnie konfliktu Palestyna Izarael w którym sam nie popieram nikogo - bo moim zdaniem to nie moja nasza wojna z pespektywy Polski. Czemu ludzie popierają hamas/palestyne ? Muzułumanów rozumiem.
Przecież jeżeli przełożyć to na konflikt Ukraina - Rosja to troche tak jak by no nie wiem Azow np postanowił wyruszyć do jakiejś większej wioski przy granicy i zabić tam 1000+ cywilów i nagle wszyscy by zaczeli to popierać.
Co ciekawe przecież zamieszki BLM wyglądały podobnie tam też pod pretekstem uciemiężenia zabijano cywilów i rabowano tylko na mniejszą skale 25+ ofiar.
Czy to nie jest tak, że jedni i drudzy i trzeci są siebie warci(Palestyna i Izrael i świat zachodni który jakoś nie umiał pomóc palestynczykom przez 75 lat a w ciągu 5 przyją kilka milionów uchodzców ) i ludzie powinni skandować - zatrzymać przemoc, czy coś w tym stylu zamiast ją pochwalać ?
Moim zdaniem to gruba psychologiczna manipulacja bo pokazuje się ludziom wroga i poza emocjonalnym pluciem na niego nic się nie liczy, a to metoda stosowna przez Chinczyków za czasów Mao. Na początku byli antyszczepionkowcy, później ruscy, a teraz palestyna, izrael można sobie wybrać.U nas na mniejszą skale Tusk/Kaczyński i większość ludzi jest nampompowana nienawiścią.
Pytanie nr 2 czy to mnie powaliło czy jednak z ludzmi jest coś nie tak. Wżucam wszystkie popularne tagi bo ostatnio nikt nie odpowiedział :]

#bekazlewactwa #neuropa #ciekawostki #pytaniedoeksperta #prawo #psychologia
  • 8
@rifraw: antysemityzm, nienawidzą Żydów bardziej niż islamistów, i usprawiedliwiają nawet obcinanie przez nich ludziom głów, palenie dzieci żywcem itd. Podobny mechanizm był w czasie drugiej wojny, jak się by ktoś zastanawiał "jak mogło do tego dojść".
Jest to o tyle straszne, że wtedy ludzie jednak żyli po sąsiedzku z Żydami, kościół na nich szczuł, i da się to jakoś połączyć w całość.
Dziś kuce czytają mamy w internecie, Żyda nie spotkały
@rifraw: Rysujesz szereg fałszywych analogii i na ich podstawie wyciągasz błędne wnioski.

Przecież jeżeli przełożyć to na konflikt Ukraina - Rosja to troche tak jak by no nie wiem Azow np postanowił wyruszyć do jakiejś większej wioski przy granicy i zabić tam 1000+ cywilów i nagle wszyscy by zaczeli to popierać.

Żeby to porównanie miało sens musiał byś dodać że Ukraińcy zostali zapędzeni przez Ruskich do obozu koncentracyjnego 60 lat temu,
@Towarzysz_Moskvin: Nick zobowiązuje widze.
Z cyklu mylisz się bo się myslisz bo ja tak myśle.
Powiedz to - Rosyjscy okupanci zabili co najmniej 10 749 cywilów tym ludziom którzy zgineli.
Ilu cywilów zabili Ukraińcy, żeby się zemścić ? Jakoś mogą robić zamachy u Ruskich i nie wiem iść wysadzić szkołe, czy szpital ale tego nie robią bo mają inną mentalnośc i wiedzą, że jeżeli coś takiego by zrobili byli by skonczeni
@rifraw: Zaczynamy od ad nickum a potem jest już tylko lepiej :)

Powiedz to - Rosyjscy okupanci zabili co najmniej 10 749 cywilów tym ludziom którzy zgineli.

Ilu cywilów zabili Ukraińcy, żeby się zemścić ?


Proszę bardzo od początku wojny będzie z 1k - 2k zabitych cywili.

From 24 February 2022, which marked the start of the large-scale armed attack by the Russian Federation, to 24 September 2023, OHCHR recorded 27,449
@Towarzysz_Moskvin: Twój poziom merytoryczny jest porażający no dobra fajnie, że się starasz szanuje.
Ale napisałeś mi statystyki ja znalazłem 10k ty 20k.
Sprubuje ci wyjaśnić o co mi chodzi, o kontekst moralny i odpowiedzialność.
To co zrobili palestynczycy/hamas było by moralnie uzasadnione w sytuacji zagrożenia, życia. No nie wiem gdyby tam trwało ludobujstwo którego żydzi się dopuscili bo była taka maskra chyba z 50 lat temu i wtedy w trakcie trwania
@rifraw:

To co zrobili palestynczycy/hamas było by moralnie uzasadnione w sytuacji zagrożenia, życia. No nie wiem gdyby tam trwało ludobujstwo którego żydzi się dopuscili bo była taka maskra chyba z 50 lat temu i wtedy w trakcie trwania tego ludobujstwa nastąpił jakiś zryw i zaczeli by zabijać swoich oprawców na których oczach sami są zabijani wytedy to by było coś na wzór samoobrony.


Ludobójstwo Palestyńczyków trwa nieprzerwanie od 1948 z różnym
Pobierz Towarzysz_Moskvin - @rifraw: 
To co zrobili palestynczycy/hamas było by moralnie uzas...
źródło: INTERACTIVE-Gaza-human-toll-1696686056