Wpis z mikrobloga

Dziś mam gorszy dzień i na wiele rzeczy nie zwróciłem uwagi. Dopiero gdy przeczytałem w necie o pieczątkach, to przypominam sobie, że moja karta też miała tylko 1 pieczątkę, a obok pusty okrąg. Telefon został w domu i nie wykonałem foto.

Zostałem zapytany, czy dać wszystkie 3 kartki i odpowiedziałem TAK.

Zdaje się, że komisja nie odnotowywała faktu, że ktoś odmówił udziału w referendum. Nie zwróciłem dokładnie uwagi. Kolejka posuwała się bardzo powoli. Usłyszałem tylko żartem "dla mnie 2 razy" bo ktoś kilka razy widnieje w spisie (?)

Po prostu do niczego się dzisiaj czuję, cały dzień zmęczony jestem i nie myślę. Na następne wybory przygotuję checklistę, co sprawdzić i żeby wykonać fotografię z dowodem (jak ktoś zdobędzie 0 głosów to macie niezbity dowód na oszustwo).

Głosowałem koło 11:00.

#wybory #referendum #ankieta #polska #przegryw

Czy twoja karta wyborcza miała obie pieczątki?

  • Tak 35.2% (51)
  • Nie 2.8% (4)
  • Nie pamiętam 51.0% (74)
  • Nie głosuję 8.3% (12)
  • Dopiero idę na wybory i zwrócę uwagę 2.8% (4)

Oddanych głosów: 145

  • 2
@CowiekDebil: Tak jak dawniej zwracałem uwagę na pieczątki i wykonywałem foto z dowodem, tak obecnie też chciałem szybko oddać głos i wyjść z lokalu. Na 80% drugiej pieczątki nie było.

Tak sobie myślę, że jeśli pytano o ilość kartek, a ja w referendum wziąłem udział, mogłem celowo otrzymać wadliwą kartę.

Akurat w moim lokalu tak to jest beznadziejnie zorganizowane, że jest kilka stojących stanowisk, gdzie ta duża karta do sejmu się