Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek: Jak mnie #!$%@? takie gadanie "Hehe, głosujo, a w PL nie mieszkają od lat, ciekawe czy planują wrócić? Może oni w ogóle nie powinni już mieć prawa do głosowania?"
Jakie to ma znaczenie ile tam mieszkaja? Zanim w ogóle zacząłbym się zastanawiać nad powrotem chciałbym mieć pewność, że władze w kraju sprawują osoby kompetentne.
Druga rzecz - Ci ludzie przecież wciąż mają tam rodziny, przyjaciół, może akurat życzą im
  • Odpowiedz
@UberWygryw: ludzie którzy polskę znają z ekranu i nawet nie płacą tu podatku idą wybierać nam rząd. Słyszałem jeszcze o przypadkach że ktoś mieszka w stanach normalnie ale jak mu się zdrówko pogorszy to szybki powrót do "ojczyzny" na tańsze leczenie XD
  • Odpowiedz
  • 2
@zeszyt-w-kratke:

ludzie którzy polskę znają z ekranu i nawet nie płacą tu podatku idą wybierać nam rząd. Słyszałem jeszcze o przypadkach że ktoś mieszka w stanach normalnie ale jak mu się zdrówko pogorszy to szybki powrót do "ojczyzny" na tańsze leczenie XD


Zbierz 100 000 podpisow i zloz projekt ustawy a nie plaku, plaku.
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: nie odpowiadasz na pytanie, a anegdoty "ja znam", "ja mam kolegę który zna" są warte tyle co zawsze. Kiedyś, w sensie kilka lat temu zdaje się, czytałem art o tym, że wśród Polonii chicagowskiej jest jakiś taki ostry konserwatywny odłam który solidnie bredzi, ale to zapewne mniejszość. Śmiem zakładać, że na każdych bezwarunkowo głosujących na PiS trafia się tacy co bezwarunkowo zagłosują na peło czy kogokolwiek innego i jakoś
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke pelna zgoda

Dlaczego emigranci mogą glosowac to dla mnie niepojęte
Co musi sie zmienic w sprawie glosowań:

1) Nie placisz tu podatkow = nie glosujesz
2) Glosowanie powinno byc OBOWIAZKOWE pod karą grzywny nawet niewielkiej chociazby 500zl.
  • Odpowiedz
czytałem art o tym, że wśród Polonii chicagowskiej jest jakiś taki ostry konserwatywny odłam


@Kremufka2137: moja różowa ma tam rodzinę i oni to w ogóle myślą, że tutaj jest tak biednie, że przysyłają paczki z ubraniami od 30 lat, oczywiście wszyscy popierają jedyną poprawną partię i że ona nas wyprowadzi na prostą XD
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: no to w końcu wymrą, albo się zreflektują, że chyba się mylili albo (najmniej prawdopodobne) wreszcie wybory wygra kto inny i żeby cokolwiek na ten temat powiedzieć trzeba będzie się nieco zainteresować.
  • Odpowiedz