Wpis z mikrobloga

Dlaczego wszyscy namawiają żeby nie brać udziału w #referendum? Zamierzam głosować na partie która nie zrobi z nas drugiej Białorusi, ale nie rozumiem co złego jest w tym referendum? Jeżeli będzie wiążące to wtedy posłowie muszą stworzyć odpowiednie ustawy, które następnie zostaną poddane głosowaniu . Chodzi o obawę, że obecnie panujący uzyskaja większość (co najprawdopodobniej się stanie. Jestem świecie przekonany, że jeżeli #konfederacja przebije próg to dzień później walnie brudzia z premierem) i będzie mogła przepchnąć własne machlojki w projektach ustaw związanych z referendum czy o o co?
#politka #wybory #polityka
  • 6
  • Odpowiedz
@bladybezczel: to jest spektakl nienawiści między PiSem a PO, którzy wplątali w to wszystko zwykłych obywateli. ja głosuję na Konfederacje i głosuję też w referendum. Zaraz powiedzą, że jestem za PiSem ( ͡° ͜ʖ ͡°) w Polsce 4 razy dziennie przyklejają ci łatkę, jeżeli chodzi o tematy polityczne.
  • Odpowiedz
@bladybezczel: Pytania są niejasne, nie wiadomo jaką konsekwencje miałyby wywołać odpowiedzi, właściwie nie ma ani 1 partii chętnej na realizację jakiegokolwiek głosu na "TAK", a "NIE" oznacza żeby po prostu nic nie robić. Po co pytać o nierealne?

Dodatkowo pytania są albo mega ogólne j.w. albo ekstra precyzyjne i wtedy najwyżej podniosą wiek emerytalny do 66 i wtedy jest ok xd

Więc po co głosować jak nie ma to żadnego znaczenia?
  • Odpowiedz
@Chris_Karczynski: Przede wszystkim referendum w takiej formie z tak sformułowanymi pytaniami to uderzenie w demokrację, więc choćbyśmy się zgadzali z postulatami to lepiej już nie przyjąć. Dla referendum frekwencja ma znaczenie.
  • Odpowiedz
  • 1
@wiesiu2: imigrantów już mamy bez limitu i nie mam tutaj na myśli Ukraińców którzy uciekli przed wojną
@kazzr bardzo bym chciał żeby było inaczej, ale wg. mnie Konfederacja wejdzie w koalicje z PiSem bez wahania. Mentzenowi jest wszystko jedno. On chce być podziwiany, komplementowany i słuchany przez jak największą liczbę ludzi. Natomiast Bosak nosi w sercu jakąś zadrę i zrobi wszystko żeby pokazać, że jest szefem i ma racje.
@Dpdp @
  • Odpowiedz