Wpis z mikrobloga

Jeśli prodemokratyczna opozycja to tylko KO.
Lewica to PiS na sterydach, jeśli chodzi o zamiłowanie do inflacji poza celem.

Będziemy stopniowo dążyć do tego, by minimalne wynagrodzenie w Polsce osiągnęło poziom 66% przeciętnego wynagrodzenia z poprzedniego roku. Popieramy ustanowienie europejskiej płacy minimalnej.


A PL2050 chce rozwalić ochronę zdrowia i napchać kieszenie lekarzom.

Wizyta maksymalnie w ciągu dwóch miesięcy, a jeśli zabraknie terminów u specjalisty na NFZ, to państwo zrefunduje Ci wizytę prywatną.


To są IMHO najgorsze gospodarczo-instytucjonalnie postulaty jakie znalazłem w programach opozycji.
#polityka #konfederacja #neuropa #bekazlewactwa #wybory #bekazprawakow
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@wstanczyk: Gdzie tu pisałem o obniżce podatków? Ze wszystkich postulatów jakie przeczytałem w programach (poza PJJ, bo tego nie chciało mi się nawet otwierać) przypięcie minimalnej do 2/3 średniej to najbardziej proinflacyjny postulat jaki znalazłem.
  • Odpowiedz
@FilSardyn: najgorsze skutki dla standardu życia zwykłych obywateli będzie miała realizacja postulatów europejskiej polityki kilimatycznej.
  • Odpowiedz
@FilSardyn: Jeśli zależy ci na demokracji, to z trójki KO, 3D i Lewica zdecydowanie najgorszym wyborem jest KO. To typowo autorytarna i wodzowska (bardziej niż PiS) partia, która po przegranych wyborach w 2015 próbowała sparaliżować państwo a potem obalić rząd z kodziarzami, zaaranżowała prawdopodobne sfałszowanie wyborów w 2014, siłowo rozbijała demonstracje opozycji (w tym słynny marsz niepodległości z prowokacją pod rosyjską ambasadą), wjeżdżała na chama ze służbami do opozycyjnych mediów i
  • Odpowiedz
przypięcie minimalnej do 2/3 średniej to najbardziej proinflacyjny postulat jaki znalazłem.


@FilSardyn: Wyjaśnisz? Obniżka podatków bez obniżki wydatków jest bardziej proinflacyjnym to raz, a dwa, czemu w ogóle takie zmniejszanie nierówności miałoby być proinflacyjne, jeżeli do tego dorzucisz progresywne opodatkowanie?
  • Odpowiedz
  • 0
Wyjaśnisz?


@wstanczyk: Chętnie.

Obniżka podatków bez obniżki wydatków jest bardziej proinflacyjnym to raz

To nie jest prawda. Inflacja to nadpodaż pieniądza na rynku. Bilansowanie wydatków nic do tego nie ma - brak bilansowania wydatków powoduje bezpośrednio wzrost zadłużenia, a w dłuższej perspektywie wzrost kosztu obsługi długu. To nie musi być proinflacyjne, choć może, a nakręcenie spirali-płacowo cenowej to bezpośrednie nakręcanie inflacji.

takie zmniejszanie nierówności miałoby być proinflacyjne

To, że coś jest
  • Odpowiedz
To nie jest prawda. Inflacja to nadpodaż pieniądza na rynku. Bilansowanie wydatków nic do tego nie ma


@FilSardyn: W jaki sposób nie ma wpływu na nadpodaż pieniądza, gdy rząd nadrukuje pieniędzy na wydatki, a potem ich nie ściągnie z rynku w postaci podatków? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ty na pewno wiesz, jak polityka monetarna działa?

To nie musi być proinflacyjne, choć może, a nakręcenie spirali-płacowo cenowej to
  • Odpowiedz
  • 0
@Janusz_Jubicz: 3D ma ten chory postulat odnośnie refundacji kosztów leczenia gdy kolejka jest dłuższa niż 60 dni. Nie da się na to głosować. Dodatkowo mają wyborców za nieposiadających kalkulatora - wzrost o 1% PKB na edukację wycenili na 30 mld (co się zgadza), a wzrost o 1% PKB na zdrowie na 14,5 mld ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W dodatku wzrost składki zdrowotnej w Nowym Ładzie dał większe
FilSardyn - @Janusz_Jubicz: 3D ma ten chory postulat odnośnie refundacji kosztów lecz...

źródło: 1pEk9kqTURBXy8yMDE1ZGQ3NDQ5MDEwZGFlMjE0NDk3ZmZmZjU1ZjRmOC5qcGVnkZMCzQHMAN4AAqEwAaExAQ

Pobierz
  • Odpowiedz