Wpis z mikrobloga

Jeśli prodemokratyczna opozycja to tylko KO.
Lewica to PiS na sterydach, jeśli chodzi o zamiłowanie do inflacji poza celem.

Będziemy stopniowo dążyć do tego, by minimalne wynagrodzenie w Polsce osiągnęło poziom 66% przeciętnego wynagrodzenia z poprzedniego roku. Popieramy ustanowienie europejskiej płacy minimalnej.


A PL2050 chce rozwalić ochronę zdrowia i napchać kieszenie lekarzom.

Wizyta maksymalnie w ciągu dwóch miesięcy, a jeśli zabraknie terminów u specjalisty na NFZ, to państwo zrefunduje Ci wizytę prywatną.


To są IMHO najgorsze gospodarczo-instytucjonalnie postulaty jakie znalazłem w programach opozycji.
#polityka #konfederacja #neuropa #bekazlewactwa #wybory #bekazprawakow
  • 14
@wstanczyk: Gdzie tu pisałem o obniżce podatków? Ze wszystkich postulatów jakie przeczytałem w programach (poza PJJ, bo tego nie chciało mi się nawet otwierać) przypięcie minimalnej do 2/3 średniej to najbardziej proinflacyjny postulat jaki znalazłem.
@FilSardyn: najgorsze skutki dla standardu życia zwykłych obywateli będzie miała realizacja postulatów europejskiej polityki kilimatycznej.
@FilSardyn: Jeśli zależy ci na demokracji, to z trójki KO, 3D i Lewica zdecydowanie najgorszym wyborem jest KO. To typowo autorytarna i wodzowska (bardziej niż PiS) partia, która po przegranych wyborach w 2015 próbowała sparaliżować państwo a potem obalić rząd z kodziarzami, zaaranżowała prawdopodobne sfałszowanie wyborów w 2014, siłowo rozbijała demonstracje opozycji (w tym słynny marsz niepodległości z prowokacją pod rosyjską ambasadą), wjeżdżała na chama ze służbami do opozycyjnych mediów i
przypięcie minimalnej do 2/3 średniej to najbardziej proinflacyjny postulat jaki znalazłem.


@FilSardyn: Wyjaśnisz? Obniżka podatków bez obniżki wydatków jest bardziej proinflacyjnym to raz, a dwa, czemu w ogóle takie zmniejszanie nierówności miałoby być proinflacyjne, jeżeli do tego dorzucisz progresywne opodatkowanie?
Wyjaśnisz?


@wstanczyk: Chętnie.

Obniżka podatków bez obniżki wydatków jest bardziej proinflacyjnym to raz

To nie jest prawda. Inflacja to nadpodaż pieniądza na rynku. Bilansowanie wydatków nic do tego nie ma - brak bilansowania wydatków powoduje bezpośrednio wzrost zadłużenia, a w dłuższej perspektywie wzrost kosztu obsługi długu. To nie musi być proinflacyjne, choć może, a nakręcenie spirali-płacowo cenowej to bezpośrednie nakręcanie inflacji.

takie zmniejszanie nierówności miałoby być proinflacyjne

To, że coś jest
To nie jest prawda. Inflacja to nadpodaż pieniądza na rynku. Bilansowanie wydatków nic do tego nie ma


@FilSardyn: W jaki sposób nie ma wpływu na nadpodaż pieniądza, gdy rząd nadrukuje pieniędzy na wydatki, a potem ich nie ściągnie z rynku w postaci podatków? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ty na pewno wiesz, jak polityka monetarna działa?

To nie musi być proinflacyjne, choć może, a nakręcenie spirali-płacowo cenowej to
@Janusz_Jubicz: 3D ma ten chory postulat odnośnie refundacji kosztów leczenia gdy kolejka jest dłuższa niż 60 dni. Nie da się na to głosować. Dodatkowo mają wyborców za nieposiadających kalkulatora - wzrost o 1% PKB na edukację wycenili na 30 mld (co się zgadza), a wzrost o 1% PKB na zdrowie na 14,5 mld ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W dodatku wzrost składki zdrowotnej w Nowym Ładzie dał większe
Pobierz FilSardyn - @Janusz_Jubicz: 3D ma ten chory postulat odnośnie refundacji kosztów lecz...
źródło: 1pEk9kqTURBXy8yMDE1ZGQ3NDQ5MDEwZGFlMjE0NDk3ZmZmZjU1ZjRmOC5qcGVnkZMCzQHMAN4AAqEwAaExAQ