Wpis z mikrobloga

1. Mam odpięty wyświetlacz od monitora w laptopie, bo zepsułem wyświetlacz i używam monitora zewnętrznego.
2. Miałem aktualizacje systemu, ale wyłączyłem kompa w trakcie, bo coś długo to trwało.
3. Komp się włącza, jest włączony, na ekranie logowania. Skąd wiem? Bo kot przypadkowo coś poklikał na kompie i było „narrator jest wliczony” dźwiękowe.
4. Ale monitor zewnętrzny pokazuje mi że kabel hdmi jest inactivate. I na jednym i na drugim kablu. ktoś coś? Jakiś pomysł? #komputery #laptopy #kiciochpyta #informatyka
  • 26
  • Odpowiedz
@ForceMajeure nie, ale nigdy nie było widać podczas ani aktualizacji, ani włączania. Pokazywał się tylko ekran do logowania. Tymczasem się to nie pokazuje, a komputer wydaje dźwięk, że jest już na etapie ekranu logowania,jak i przyspiesza, gdy na ślepo się loguje. To ostatnie u niego normalne, bo mam #!$%@? autostart pierdyliardami aplikacji.
  • Odpowiedz
@cielistekrowyjedzabaki:

Wybieranie opcji wyświetlania

Aby zmienić to, co jest wyświetlane na wyświetlaczach, naciśnij klawisz z logo Windows + P.


i na tym mi się kończą pomysły. Też mam lapka "bez matrycy", na zew. monitorze, ale ja ją fizycznie wypiołłem z płyty i po restarcie się normalnie odpalił na monitorze - łącznie z POSTem przy starcie.
  • Odpowiedz
@cielistekrowyjedzabaki: jak będziesz miał obraz to:
1. soft restart - wychodzisz z instalki żeby się laptop zresetował
2. po restarcie powinien pojawić się POST
3. wchodzisz do BIOSU i ustawiasz kolejność bootowania na: 1.USB 2.HDD i zapisujesz
4. podłączasz HDD i startujesz z niego
5. powinien pojawić się POST i wystartować windows
6. ozięble głaszczesz kota

SSD - HDD - jeden pies po prostu wypinasz bootowalne dyski i tyle;p
  • Odpowiedz
@ForceMajeure kot mi właśnie pomógł ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo przy włączanym jakiś czas kompie, zastanawiałem sie, czy gdzieś się aktualizuje, czy coś. Ta wbiegła, poklikała i dostałem informację o trybie narratora ( ) i już miałem pewność, że jest na ekranie logowania
  • Odpowiedz
@cielistekrowyjedzabaki:

Jak włączyć narratora Windows?

Naciśnij jednocześnie klawisz z logo systemu Windows + Ctrl + Enter , aby uruchomić Narratora. Aby >zatrzymać Narratora, naciśnij te klawisze ponownie.

tylko nie pisz, ze nie próbowałeś :D

EDIT: przypadkiem kliknołem wyślij;p
a awaryjny t.j. F8 podczas startu póbowałeś?
  • Odpowiedz