Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki mam mały problem - zaliczyłem faila... Kupiłem telewizor LG OLED G2 65" i okazuje się, że nie mogę powiesić go na mojej ścianie (dowiedziałem się, że ściana jest z cegieł dziurawek... Niestety wiąże się to z tym, że wieszanie tego telewizora na dołączonym wieszaku jest niebezpieczne (tak powiedział Pan od montażu). Szukam zatem jakiegoś stojaka VESA, na którym mógłbym zamontować telewizor żeby stał na półce. Niestety oryginalny od LG jest dosyć drogi - kosztuje 1.5k i bardzo długo trzeba czekać na jego dostawę.
Znalazłem takie:
https://mozos.pl/sklep/mozos-ts2-stojak-podstawa-do-telewizora-stopa-tv/
https://allegro.pl/oferta/podstawa-stopa-do-telewizora-lg-samsung-philips-13314102760

Pytanie zatem do Was, czy faktycznie na takiej ścianie ten telewizor spadnie? (telewizor waży 22kg) oraz pytanie czy te stojaki które tutaj podesłałem są ok? Czy macie może jakiś lepszy pomysł?

PS. Odpadają kotwy chemiczne... Nie dam rady z tym, już jeden fail z tym poleciał.
PS2. LG OLED G2 65" ma VESA 300x300

#rtv #rtvagd #telewizory #tv #telewizja #telewizor #lg #oled #elektronika #majsterkowanie #technika
  • 23
@Yuyath: No właśnie doczytałem, że napisałeś, że odpada. Chociaż jak dla mnie, to najlepsze rozwiązanie, sam stosowałem je w styropianie na zewnątrz (daszek gdzie jest sporo cm ocieplenia) i trzymają się super.
  • 0
@Aurezaliusz: To ja wiem, ale problem jest taki, że dołączony uchwyt do telewizora ma bardzie cienkie dziury na śrubki, co za tym idzie nie ma możliwości umocowania tego w zalecany sposób
  • 0
@Wychwalany: no problem widzę ogólnie w tym, że czasami jakiś tam kabel trzeba podpiąć i wtedy go lekko od boku odsunąć, obawiam się, że poleci na ziemię :/ Ten "ekspert" z media expert się zesrał i powiedział, że ten TV yebnie na 99%

Nie będę też kłamał, że w tych kwestiach mam 2 lewe ręce, dlatego przyszedłem do Was z pytaniami
  • 0
@Wychwalany: A gdybym kupił śruby które są płaskie - okrągłe i przebił się przez ścianę na wylot, po czym zamocowałbym ten telewizor, który trzymałby się nazwijmy to z 2 stron?
@Yuyath: powiem Ci tak: na kotwach chemicznych wisi mi na cienkim słupku za oknem brama przesuwna kilka razy cięższa od Twojego telewizora, więc nie ma opcji żeby pręt gwintowany nie utrzymał tego LG pod warunkiem że nie dasz za mało żywicy w ścianę. Jak zwiąże, to prędzej skujesz ścianę dookoła, ale sama kotwa nie puści. Opcja z montażem na wylot też dobra i skuteczna, przy czym nie pierdziel się ze śrubami,