Wpis z mikrobloga

Przyznam szczerze że dopiero teraz dotarło do mnie jak bardzo w dupie jesteśmy z polityką. Niby człowiek głosuje od kiedy może ale zrozumienie tego tematu chociaż w minimalnym stopniu wymagało lat. Teraz mając 33 lvl tak naprawdę mogę wyciągać wnioski że trójpodział władzy o którym uczyli na WoS to bujda na resorach i to nie od dziś a od czasu jak byłem w #gimbaza
Że niby mamy wielopartyjny system ale tak na prawdę politykę jako społeczeństwo sprowadziliśmy do dwóch opcji i o dziwo obie są socjalistyczne tylko jedna bardziej konserwatywna a druga mniej...

Dopiero niedawno zrozumiałem że upadek komunizmu to był przypadek, a w strajku w stoczni gdańskiej nigdy nie chodziło o obalenie systemu tylko o to że robotnicy nie mogli kupić mięsa więc żądali od władzy kartek na mięso a wypuszczenie kolegów zamkniętych to był dodatek, kartki były ważniejszym postulatem...

Patrzcie zresztą o co chodziło:

Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc, jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko nadwyżki.

Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki – bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).

Skrócić czas oczekiwania na mieszkania.

Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy.


Komunizm upadł ale to był przypadek, nigdy o to nie chodziło a przeciętny obywatel miał to w dupie bo i tak żyło mu sie lepiej niż po wojnie. Państwo dało chleba, dało prace, dało lekarza, jakąś edukacje hulaj dusza piekła nie ma... A potem system się zmienił i przecietny kowalski nei wiedział co ze sobą zrobić bo nigdy nawet nie musiał szukać pracy jak robił 20 lat w PGR a ten nagle updał i co teraz, o boże trza sie samemu o sie troszczyć...

I współcześnie ludzie mają w dupie polityke i w dupie mają establishment rządzący (bo tak za równo kaczor jak i tusk jak i większość mord w polityce które widzimy na codzień siedzą w tym od 89go), liczy się żeby mieć co do gara włożyć i żeby lekarz był i żeby dzesika miała lepiej niż tata.

#!$%@? rzymskie dajcie im Chleba i Igrzysk sprawdza się znakomicie... 500+ i fame mma i zobaczcie można demontować ustrój 8 #!$%@? lat i robić co się chce mimo durnych afer bo społeczeństwo dosłownie ma co żreć...

'może i kradno ale pińcet na bombelki moje dały' No #!$%@?... a zrozumienia skad te 500 się bierze brak, przejmowania się gospodarką? 0...

A wiecie co mnie najbardziej boli? Że jak jedna strona establishmentu polityczne tak robiła przez OSIEM #!$%@? LAT to teraz ta druga strona wcale nie będzie świeta. Może będą mniej chamscy ze swoim podejściem ale osobiście nie spodziewam się poprawy... I wiecie co? Obym nie miał racji...

#zalesie #polityka #krajzgownaidykty #strajk1980
  • 8
  • Odpowiedz
mogę wyciągać wnioski że trójpodział władzy o którym uczyli na WoS to bujda na resorach i to nie od dziś a od czasu jak byłem w #gimbaza

Że niby mamy wielopartyjny system ale tak na prawdę politykę jako społeczeństwo sprowadziliśmy do dwóch opcji i o dziwo obie są socjalistyczne


@micke: Stary, tyle wystarczyło przeczytać, żeby skumać, żeś jest konfiarz. Po prostu nie idź na wybory. #pochowacpodprogiem #mniejszypis

  • Odpowiedz
  • 2
@BajaScorpions: Mrrrr... Uwielbiam jak ktoś szufladkuje na podstawie jednego zdania. Zwłaszcza że nie glosuje na Konfederacje xD O ile ich poglądy gospodarcze nawet jako tako mi się podobają bo są liberalne (acz tez przesadnie) to cały pakiet społeczny przez nich proponowany odrzucam. Zresztą widział pan jakie tam szury są w pakiecie z tymi dwoma mówcami (mowa o Mentzenie i Bosaku)

Także fajne wnioski wyciągasz razem z kolegą @nietak7 xD Ale strzelajcie
  • Odpowiedz
O ile ich poglądy gospodarcze nawet jako tako mi się podobają bo są liberalne (acz tez przesadnie) to cały pakiet społeczny przez nich proponowany odrzucam.


@micke: Zgadza się, jak wiekszość miśków z np IT, tłumaczących swoim żonom czy partnerkom, że "chodzi tylko o gospodarkę".
  • Odpowiedz
  • 0
@nietak7: no jak proponowanie i wdrażanie rozdawnictwa 500 czy 800 zł to nie jest dla was socjalizm to mamy jako społeczeństwo przejumane po całości xD A obie strony dominujące w polityce o tym krzyczały obecnie obie dążą do wprowadzenia xD
  • Odpowiedz
Komunizm upadł ale to był przypadek, nigdy o to nie chodziło a przeciętny obywatel miał to w dupie bo i tak żyło mu sie lepiej niż po wojnie.


@micke: komuzm upadl przez wzrosty cen, tego dotyczyly protesty, tego dotyczyly postulaty sierpniowe, zadna tam wolnosc czy kapitalizm.
  • Odpowiedz