Wpis z mikrobloga

Nie dosyć, że się człowiek wkurza ogladajac i czytajac poczynania rządu i polityków, to sobie jeszcze postanowi kupić i przeczytać książkę, która ten gniew podleje benzyną ( ͠° °)

"Sejm Wita", Radomir Wit - nie patrzę na niego przez pryzmat reportera z TVNu, ale zdolnego młodego dziennikarza, który ma jasno wytyczony kierunek i pomysł na siebie i swoją karierę.
Postanowił napisać książkę, swoją pierwszą, o Sejmie, no bo w sumie spędza tam kawał czasu i zna go doskonale. Zaczynał swoją pracę jak każdy dziennikarz, od TVP. Skończył, jak kazdy dobry dziennikarz w TVN.. tak wiem co większość sądzi, ale szczerze? Zastanowić się należy, dlaczego jedni dziennikarze opuścili po 2015 roku gmach na Woronicza, a inni zostali.

Książkę, która w większości denerwuje, czasem bawi, ale najważniejsze otwiera szerzej oczy na politykę i jasno daje do zrozumienia jak wyglądać nie powinna. W trakcie czytania nic cię nie zaskakuje, no bo przecież wiemy jak obecna władza postępuję i jak bardzo zmienił się pod jej wpływem parlament, instytycje, Państwo. Nie brakuje w tej książce pewnej wrażliwości na komizm.

W książce także fajne wywiady z dziennikarzami i korespondetami politycznymi, między innymi z Katarzyną Kolendą-Zaleską.

Czy książka jest stronnicza? Tak, jest, ale Radomir tę stronniczość świetnie wybronił.

Naprawdę warto przeczytać, ale na czas czytania warto wyłączyć stronę prawą i lewą :)

#czytajzwykopem #ksiazki #pokazpsa #polityka #wybory #bekazlewactwa #bekazpisu #bekazprawakow #bekazpo #tvn24
YenneferV - Nie dosyć, że się człowiek wkurza ogladajac i czytajac poczynania rządu i...

źródło: temp_file2701695768470115469

Pobierz
  • 4
@YenneferV: kupiłem dzisiaj i już jestem w połowie :) Co do stronniczości cóż zobacz z tyłu jakie jest logo ale z drugiej strony jak nie być stronniczym jak czytasz co tam się #!$%@?ło podczas wyrzucania reporterów z sejmu … duży minus za to że przypisy z linkami nie zostały zrobione w formacie qr kodów bo ciężko się to przepisuje.
@YenneferV: A dlaczego dziennikarz TVP zwolnił sie po przegraniu wyborów w 2015 przez tuska i zatrudnił sie w TVN? Bo presja i wstyd, ze waliło sie propagande antypolską z telewizji Polskiej i strach przed PiSem, który będzie zadawac niewygodne pytania odnośnie poprzedniej władzy, albo że będzie musiał mówić prawde, a nie powtarzać kĺamstw tuska, a to by mu spaliło styki we łbie? ;) książka to chłam i nawet nie musze tego