Wpis z mikrobloga

Mirki, posiadam #homeassistant od 2 lat. Nie miałem problemów i wszystko działało. Ha postawiony na proxmox. Kilka dni temu wyskoczył mi komunikat, który mowił, że skończyło mi się miejsce. Usunąłem 3 z 7 backupów. Pomogło na dwa dni. Usunąłem pozostałem backupy, zostawiając ostatni. Pomogło na kolejne dwa dni.
No i nie mam pomysłu co może pożerać wolna przestrzeń dyskową.

Macie jakies pomysły na sprawdzenie co nagle zaczęło pożerać mi dysk?
czynmydobro - Mirki, posiadam #homeassistant od 2 lat. Nie miałem problemów i wszystk...

źródło: 2023-10-10 09_14_47-Home Assistant Opera

Pobierz
  • 18
@Bad_Wolf: Nie sprawdze już, bo HA leży i nie odpowiada. Jestem poza domem i nie zaloguję się do proxmoxa teraz.
Wczoraj wieczorem wpiąłem do sieci HP t630 z postawionym proxmox i czystym HA. Właśnie prubuję przesłać ten ostatni backup i odtworzyć z kopii. Przesyła po kilkanaście MB i zrywa połączenie, ale wysyłam za pomocą FTP i daję Dokończ przesyłanie pliku, więc do pół godziny powinno mi się udać wrzucić backup i
@czynmydobro: też miałem podobną akcję kojarzę tylko, że rozwiązanie było dziwne. Pliki były chyba nie na tej maszynie na którą możesz wejśc terminalem ze strony, tylko na tej, na którą możesz się zalogować po ssh jako główne ip maszyny wirtualnej, tam były chyba stare pakiety po aktualizacjach itd. Usuwałem to 2 lata temu, więc pamiętam wszystko jak przez mgłę, wcześniej też usuwałem logi, bazę z danymi i wszystko co możliwe
@Stef444n: No właśnie plik bazy nie zajmuje dużo, bo 372MB, Baza Influx blisko 1GB, i nie mogłem odszukać co pożera przestrzeń dyskową. Ale i tak przechodze na nowy serwerek, więc może zapanuję nad tym. Wrzuciłem już backup, i odtworzył się. Trwało to dośc długo, ale HA wstał. Jak będe w domu to musze mu jeszcze IP podmienić na stary, bo staną na nowym i urządzenia z WiFi się nie łączą (ESP)
  • 0
@ParowkowySmak dobrze że się odezwałeś, bo o ile odtworzenie systemu z backupu było bardzo zaskakujące (wystarczyło ustawić taki sam adres IP i dosłownie wszystko ruszyło strzała na nowym) to właśnie zerknąłem na stan wolnego miejsca i jestem w szoku ponieważ na potrzeby h a mam przydzielone 64 GB a pozostało mi już tylko 16 GB.
Będę jeszcze monitorował i postaram się później pogrzebać.
@ParowkowySmak: Masz Node-Red? U mnie też trochę obciążał procesor, a generalnie miałem w nim może 3 automatyzacje. Odinstalowałem i co ciekawe, na tę chwilę ilość wolnego miejsca przestała spadać.

Ale nadal nie wiem jak dogrzebać się do katalogu/plików które zajmują mi tyle miejsca.
@ParowkowySmak: Namierzyłem dziada! To AdGuad zapychał mi miejsce na dysku. Wyłączyłem kilka dodatków. Początkowo myślałem że to właśnie Node-Red. Wyrzuciłem Node-Red i włączyłem wyłączone dodatki i po pewnym czasie dalej zaczęło mi ubywać miejsca. Wyłączyłem AdGuad i się uspokoiło. Po godzinie test i zaczeło ponownie ubywać.

Odpaliłem AdGuard w celu sprawdzenia i w statystykach miałem ponad 6 000 000 zapytań DNS. Zacząłem czyścić statystyki i dzienniki w ustawieniach głównych i nagle