Wpis z mikrobloga

Zieeew i prawko kat. A zrobione za pierwszym razem z jednym błędem ()

Na koniec egzaminu pośmiałem się z egzaminatorką z idiotyzmów jakie propaguje Zboralski z brd24 w zakresie pierwszeństwa pieszych i z kierowców pokroju @Krupier i @piwakk, którzy zakończyli proces nauki jazd na zdaniu egzaminu, a teraz jeszcze pouczają innych gdy sami pozapominali przepisów xD

Przyznam, że myślałem, że egzamin na moto odwołają przy 3 stopniach, ale nie chcieli. Postanowiłem podwyższyć sobie poziom trudności i dłuższą chwilę się kłóciłem z egzaminatorką, że egzaminu nie powinno być. Nie było aż tak źle, ale o 6 rano przynajmniej mogłem jechać wolniej niż limit. Nikomu nie przeszkadzałem, a egzaminatorka nie notowała błędu. Sama przyznała, że w innych WORD-ach faktycznie odwołują ale nie w Wawie, bo za dużo chętnych.

Czas wybrać jakiegoś fajnego litra i pośmigać przed końcem sezonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#motoryzacja #motocykle #prawojazdy
  • 59
  • Odpowiedz
  • 1
@login_89: Dzięki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kurcze dalej jakoś nie łapie bakcyla do motoru. Skuter mi sie podoba bo się wygodnie siedzi i można sobie popylać powoli z żonką. Motoru jakoś się boję, że do zabawy to trzeba jechać bliżej limitu a wtedy lekki poślizg i jest przykro.

Co innego wchodzenie w zakręt na torze samochodem przy 150 xD
  • Odpowiedz
pośmiałem się z egzaminatorką z idiotyzmów jakie propaguje Zboralski z brd24


@cwlmod: Zboralski też płacze nad systemem szkolenia w Polsce :P Może nie bez powodu.
  • Odpowiedz
@cwlmod: gratuluje, teraz jakis skuterem z abs'em i mozna smigac, wczoraj widzialem jak gosciu na moto prawie lezal bo zacisnal za mocno przedni hebel w ciezkiej sytuacji
zawsze skuter z trzema kolami mozna kupic i w ogole jest ciekawie
  • Odpowiedz
  • 0
@kuraku: Zboralski to idiota, który czasami ma rację. Z punktu widzenia doświadczonego kierowcy z ambicjami, system szkolenia jest idiotyczny. Bardzo dużo sytuacji i zasad można wpoić ludziom od razu, zamiast kazać im się uczyć na błędach
  • Odpowiedz
@PiotrFr: w mojej opinii wypacza to caly sens jezdzenia na motocyklu ale z opinia jest jak z dupa, kazdy ma swoja, byle usmiech na mordzie sie malowal jak sie juz jezdzi
  • Odpowiedz
@cwlmod: Większa pojemność zawsze będzie na + zwłaszcza jeśli masz trasy z ograniczeniem do 120. Jedyna wada to spalanie. Przejście z okolic 2l/100km do 3 może trochę zdziwić przy podliczaniu kosztów. Za to ceny używek nie najgorsze dzięki małej popularności.
  • Odpowiedz
  • 1
Przejście z okolic 2l/100km do 3 może trochę zdziwić przy podliczaniu kosztów


@Shuwaks: Chłopie, ja mam średnie spalanie z wczoraj na poziomie 30 litrów, bo jeździłem po torze, a moje auto w mieście pali 14-15 xD

3 litry na 100 to jak za darmo tylko trzeba się stresować w dobie orlenów bez benzyny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@xede: Też mi sie te trójkółki nie podobają. Nie mam zaufania, że jak jedno koło wpadnie w dziurę to czy mi kiery nie wyrwie
Poza tym kijowo to wygląda
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: Ej, ale motocykl to chętnie bym elektryczny przytulił. Przydzę się zmianą biegów w tych prehistorycznych silnikach spalinowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cwlmod: Gratulacje!:)

Ale kłóciłeś się żeby nie było? Ja to się kłóciłem żeby był jak zaczęło padać na początku egzaminu;) i też za pierwszym poszło bez problemu. W ogóle po egzaminie miałem takie przemyślenia, że dla osoby która ogarnia cokolwiek egzamin jest naprawdę łatwy. Ja co prawda jeździłem od dziecka na różnych komarach, motorowerach, motocyklach ale miałem z 15 lat przerwy od jednośladów i dopiero w tym roku stwierdziłem że trzeba
  • Odpowiedz
  • 0
@zielony_goblin: Stresik na teorii? Przecież to banał jest. Masz te stronki w necie z bazami pytań np IMAGE prawo jazdy. Ta firma ma siedzibę w WORD bo to oni opracowali system egzaminujący ;)

Tam jest pula trudniejszych pytań, które uczysz się na pamięć (ale też tak żeby zrozumieć ofc) i robisz test za testem aż przestaniesz oblewać.

Po iluś tam testach poznasz dużą liczbę pytań, a przy tym wszystkie typowe zagadnienia.
  • Odpowiedz
  • 0
Ale kłóciłeś się żeby nie było?


@m1ck: Tak. Jazda w takiej temperaturze bez odpowiednich ubrań to masakra. Wszędzie ci wiatr wieje i ręce marzną. Bałem się też trakcji. Moje PZERO w hothatchu ślizgały się na mocnych skrętach na parkingu i nie wiedziałem jak będzie na motorze.

Poza tym na placu manewrowym nie jeździłem od 1.5 miesiąca i też bałem się że wyszedłem z wprawy. 8 i powolny slalom wyszedł trochę koślawo
  • Odpowiedz