Wpis z mikrobloga

DLACZEGO W 2014 ROKU BYŁEM DUMNYM WYBORCĄ KONGRESU NOWEJ PRAWICY, A DZIŚ NIE CHCĘ MIEĆ NIC WSPÓLNEGO Z KONFEDERACJĄ

Kiedy w 2013 roku zdobyłem prawo wyborcze, szukałem opcji politycznej, która odpowiadałaby moim poglądom. Wtedy jeszcze nie byłem pewien, jak dokładnie określić moje przekonania. Byłem za wolnością gospodarczą i osobistą. Dziś wiem, że byłem i jestem liberałem.
Kongres Nowej Prawicy wydawał się być partią, która podzielała te wartości. Opowiadała się za obniżeniem kluczowych podatków i eliminacją zbędnych podatków, ułatwieniem prowadzenia działalności gospodarczej i ograniczeniem biurokracji. To przyciągnęło moją uwagę.
W moich pierwszych wyborach, do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku, z dumą zagłosowałem na Kongres Nowej Prawicy i cieszyłem się, że uzyskali ponad 7%. Wiedziałem, że teraz trzeba kuć żelazo póki gorące
Jednakże kiedy 2015 roku Korwin ogłosił, że odchodzi z KNP i zakłada nową partię, wiedziałem, że osłabi to zarówno KORWiN, jak i KNP.
W wyborach prezydenckich w 2015 roku zagłosowałem na Korwina jako kandydata KORWiN, a w wyborach parlamentarnych 2015 poparłem partię KORWiN.
Gdy w grudniu 2018 roku ogłoszono utworzenie Konfederacji, która połączyła Korwina z Narodowcami i Braunem, który mówił o batożeniu sodomitów, całkowitym zakazie aborcji czy ustanowienie Chrystusa Królem Polski. To już nie była partia dla mnie.
W wyborach do PE w 2019 roku zagłosowałem na Polskę Fair Play Gwiazdowskiego. Uzyskali wtedy 0,5% i szkoda, że na tym ten projekt polityczny się zakończył. Może dziś byliby jedyną liberalną alternatywą na stole wyborczym
W przyszłą niedzielę pójdę zagłosować na "mniejsze zło". Szkoda, że w polskiej polityce jest tak mało partii stricte liberalnych, które miałyby szansę wejścia do parlamentu. Często albo szybko znikają, albo zostają wchłonięte przez większych graczy.

rales - DLACZEGO W 2014 ROKU BYŁEM DUMNYM WYBORCĄ KONGRESU NOWEJ PRAWICY, A DZIŚ NIE ...

źródło: Drake-Hotline-Bling

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Dziś wiem, że byłem i jestem liberałem.

głosowałem na Korwina

@rales: Kolejny empiryczny dowód dlaczego nawet lewacy są lepszymi wyborcami niż liberałowie xD Jeden z lapszych fikołków liberałów w historii to zainstalowanie faszystów we Włoszech, bo obniżą podatki. Małpy niczego się nie uczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rales: Ja zawsze głosowałem na korwinistów, liczyłem na projekt Gwiazdowskiego, a w ub. wyborach nie głosowałem, bo się brzydziłem na konfedrację. Nadal uważam ich w dużej części za szurów i katoli, ale to była jedyna partia, która m.i.n. była przeciwko nielegalnym ograniczeniom covidowym, bezinteresownej pomocy Ukrainie i socjalowi.
  • Odpowiedz
@rales: Mirku mam wrażenie jakbyś opowiadał moją historię XD tak samo. Zawsze jakoś kogoś wybrałem, a w tych wyborach kompletnie nie mam na kogo głosować. Robiłem sobie testy które są w necie odnośnie tych wyborów i raz mi wyszło "bezpartyjni" a raz "LEWICA" Xd

Waham się teraz czy głosować na KO żeby pisiorów oderwać od koryta czy po prostu na którąś z mniejszej partii... Jakiegoś wyboru dokonać trzeba, bo oddanie nieważnego
  • Odpowiedz
@rales: ten kompas był coś warty z 10 lat temu teraz to tylko pomiar jak wielkim lewakiem jesteś.

liczyłem na projekt Gwiazdowskiego,


@makrel_gieldowy: gwiazdowski to odwalił numer dopiero na 2h przed wyborami dowiedziałem się że startuje a po tym jak nikt nawet nie wiedział, że startuje i dostał mało głosów to się obraził i powiedział, że on już nigdy w wyborach startował nie będzie.
@rales cały problem, jest właśnie ta
  • Odpowiedz
  • 12
Mi w latarniku wyborczym wyszło:
1. KO
2. 3D
3. Bezpartyjni
4. Lewica
5. Konfa
6. PiS

I chyba zagłosuję na Trzecią Drogę, bo jej brak w sejmie to praktycznie pewna samodzielna większość pisu.

@LZBNZ:
  • Odpowiedz
@kwaz1:

gwiazdowski to odwalił numer dopiero na 2h przed wyborami dowiedziałem się że startuje a po tym jak nikt nawet nie wiedział, że startuje i dostał mało głosów to się obraził i powiedział, że on już nigdy w wyborach startował nie będzie.


tamte wybory nie miały sensu, bo nie zarejestrowali ogólnopolskich list
  • Odpowiedz
a tak wskazał mi kompas


@rales: co to za kompas?

Latarnik wyborczy znam, ale nie podoba mi się zestaw pytań (dużo z jednego obszaru, mało z innego i przez to wychodzi inna partia).
  • Odpowiedz
od tego spotu KNP przykuła moją uwagę


@rales: źle się zestarzało:
- "wolność osobista" z obowiązkową służbą wojskową i odpowiedzialności karnej za obrazę uczuć religijnych,
- "likwidacja ZUS" to był tylko żart,
- "rozdział kościoła od państwa" xDD przy Chrystusie królu Polski i katolickiej konstytucji,
- "chcącemu nie dzieje się krzywda" zwłaszcza ofiarom pedofilii,
- "benzyna poniżej 4 zł" jak Obajtek dołoży z naszej kieszeni w Orlenie (pomijam inflację).
  • Odpowiedz