Wpis z mikrobloga

dla każdego który twierdzi że Izrael powstał w sposób sprawiedliwy:
czyli rozumiem że jak ja teraz wejdę do twojego domu, zajmę ci najpierw połowę chaty i powiem żebyśmy się podzielili bo w sumie to czemu nie (przyniosę podpisane pismo od urzędnika że to legalne zajęcie połowy chaty), ty sie zbuntujesz i ja zajme ci kolejne dwa pokoje, a potem bede powoli zajmowac znów kolejne aż zostawie ci w sumie 1/4 chaty max i będę ci mówić kiedy możesz wychodzic z domu i o której masz wracać to nie zbuntujesz się i będziesz grzecznie się słuchac przez najbliższe 70 lat? Podaj adres bo chętnie wbije skoro taki chętny jesteś.

#palestyna #izrael #wojna
  • 11
@johny-kalesonny: no nie do końca Brytyjczycy zabrali dom, bo za Brytyjczyków Palestyńczycy może nie mieli swojego niepodległego państwa, ale też nadal mieszkali na tej ziemi, w swoich miastach i wioskach. Bardziej Brytyjczycy w tej analogii są takim starostą który wbija na chatę i wprowadza niby swoje reguły ale pozwala ci nadal mieszkać we wszystkich pokojach i korzystać z całego domu.
no nie do końca Brytyjczycy zabrali dom, bo za Brytyjczyków Palestyńczycy może nie mieli swojego niepodległego państwa, ale też nadal mieszkali na tej ziemi, w swoich miastach i wioskach.


@hoppbakke: Ale to były tereny brytyjskie, w sensie kolonia brytyjska (Mandat Palestyny). Brytyjczycy zabrali Ci dom, bo tak robiła kolonialna Europa przez kilka wieków. Później ci sami Brytyjczycy sobie dysponowali Twoim domem, nie Ty. Ten konflikt u podstaw jest zbudowany na europejskim
@aversxx: no spoko, ale od czwartku do niedzieli będziesz zamykany w domu pod kluczem, w pozostałe dni musisz mi mówic gdzie i z kim wychodzisz i prosić o pozwolenie, rachunki czasem opłącę a czasem odłącze ci prąd i wodę. No i conajmniej raz w tygodniu będę cię bił i jak mi oddasz to dostaniesz 4 razy więcej i mocniej
@johny-kalesonny: no zdecydowanie cały problem powstał przez Brytyjczyków, tu się w pełni zgadzam po prostu chodzi mi o to że w tej analogii Brytyjczycy nie mają takiej samej roli jak Izraelczycy, bo Brytyjczycy tylko sprawowali władzę, nie przesiedlali, nie zabierali domów, nie robili nielegalnych osiedli na Zachodnim Brzegu.