Wpis z mikrobloga

Jak to zrobić, żeby mieć internet na światłowód?

Mam domek na wsi. Rok temu ciągnęli światłowód w drodze przy moim domu.

Na stronie internet.gov pokazuje, że nie mam takiej opcji, ale sąsiad, który ma dom 30 metrów obok już tak... obok nas przy drodze jest słup ze światłowodem. Przecież jeżeli jemu mogą doprowadzić kabel, to mnie również.
Kontaktowałem się już z operatorami rożnymi - nie da rady.
Zgłaszałem prośbę o podłączanie na stronie internet.gov - cisza.

Jest jeszcze jakaś opcja?
Można to jakoś zgłosić np. do Tauronu? Kable ich z tego co widzę.

#pytanie #pytaniedoeksperta #internet
  • 7
  • Odpowiedz
@schumexxx: panie ja tak walczę już 3,5 roku. Jak sołtys wzięła sprawę w swoje ręce bo dużo ludzi tak ma jak ja u nas na wsi, to zaczęło się jakoś ruszać, bez tego tj każdy mówił że się nie da.
  • Odpowiedz
@schumexxx: u mnie na wsi poprowadzili światłowod po przeciwnej stronie drogi. Długi czas nikt nie widział opcji jak mnie przyłączyć.
Po pewnym czasie pyk i już można.
Przeciągnęli nad drogą kabel między słupem a domem i mam.

Pogadaj z sąsiadem albo poszukaj na słupach telefonu do instalatora. U mnie w ten sposób sąsiad się podłączył i ja za nim.
  • Odpowiedz
  • 1
@schumexxx próbuj w gminie, albo dalej u jakiegoś operatora, to im powinno zależeć na podłączeniu kolejnego klienta, albo jeszcze np nexera, orange infrastruktura, oni się zajmują położeniem konkretnych kabli w mojej okolicy to może wiedzą albo podpowiedzą do kogo z tym uderzać
  • Odpowiedz
@schumexxx: ale to Tauron ciągnął światłowód czy po prostu po ich słupach? Pytałeś może sąsiada od kogo ma internet?
Ta strona internet.gov.pl wygląda średnio wiarygodnie - u mnie pokazuje, że jest infrastruktura, ale żaden operator nie świadczy usług, a przecież korzystam ze światłowodu. Pewnie nie mają danych od mniejszych firm, a to zwykłe takie działają na wsiach.
30 metrów do słupa to żaden problem, sam mam podobną odległość.
  • Odpowiedz
  • 0
@bungaBunga Tauron ciągnął. Sąsiad nie ma internetu, ale ma możliwość na tej stronie i na stronach operatorów (miał też ofertę od przedstawiciela Play) Dzwoniłem choćby do Play jakie mam możliwości i...nie mam żadnych ;) a jak podawałem adres sąsiada o jeden numer niżej to nie ma problemu.
Faktycznie strona jest niedorobiona bo pokazuje operatorów z totalnie innego województwa.
  • Odpowiedz