Wpis z mikrobloga

Kupiłem drona betafpv cetus x - kit + 4 dodatkowe akumulatory 550mAh zamiast standardowych 450mAh. I teraz mam mega zagwozdkę. Bo nie znam się tak na modelarstwie, ale na elektronice już tak i coś mi tu śmierdzi. W zestawie dostałem 4x akumulator 550mAh 3.8V, 2x 450mAh 3.8V oraz 2x 450mAh 4.35V. Do tego dwie ładowarki jedną taką małą, na dwie sztuki z testerem, oraz dużą 6 portową. I teraz co zauważyłem, ta duża (6 portowa) ma przełącznik OFF / 4.35V. Zrobiłem research i niby jej nowszy model na pozycji OFF ładuje 4.2V. Moja na pozycji OFF w ogóle się wyłącza - czyli się nie nadaje do akumulatorów 4.2V bo je przeładuje. Sprawdziłem też te małą i ta mała ładuje grubo do 4.3V, czyli też nie nadaje się do tych nominalnych ogniw 3.8V. I teraz pytanie - czy to chińczyk się pomylił, dając mi baterie 3.8V zamiast 4.35V, czy to ja jestem w błędzie i po prostu tak ma być? Na test poświęciłem jedno ogniwo 3.8V i ładowałem je małą 2 portową ładowarką, ale jak przekroczyło 4.23V to zrezygnowałem, bo szkoda akumulatora. Coś mi się tu grubo nie zgadza. Albo czegoś nie rozumiem. Dzięki za pomoc! #fpv #drony #modelarstwo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@wpisynienawisci no ale tych 3.8 nie można ładować do 4,35? Bo chińczyk dał mi dwie ładowarki które ładują do ~4,3v i tylko dwa akumulatory HV a resztę normalnych 3,8 i wg mnie to mi źle dał i je po prostu zniszczę bo będą wiecznie przeładowywane, czy się mylę?
  • Odpowiedz