Wpis z mikrobloga

#audiovoodoo nie wiem gdzie indziej zapytać, ale moze tutaj ktoś się będzie znał i coś poleci. Zbudowałem sobie wintydżowy zestaw stereo ze starego gramofonu i wzmacniaczu po ojcu i wszystko fajnie, ale chciałbym tam podpiąć jakieś urządzenie do streamowania. Nie chcę nic rozbudowanego, tylko jakiś audio cast, żeby puszczać muzykę z telefonu po Bluetooth, tylko się zastanawiam, czy taki nowoczesny sprzęt będzie gadać ze starym wzmacniaczem (Technics SU-V570). Macie coś do polecenia co się będzie dało podpiąć pod aux przez cinche?
  • 7
chromecast audio


@Leniek: a tego się przypadkiem pod telewizor nie podpina? Ja chcę coś, co będzie można wpiąć do wejścia aux w moim wzmacniaczu. W latach 90 nie było USB.
@pekak: Jeśli założony budżet Ci pozwoli to osobiście poszedłbym w streamer. W przypadku bt, Twoje stereo będzie odtwarzało wszystkie dzwonki, powiadomienia itd. z podłączonego telefonu. Sam używam MusicCast WXC-50 i jestem zadowolony. Aplikacja co prawda daleka od ideału pod kątem użytkowym, ale parę lat już wszystko działa całkowicie niezawodnie. Nieważne co wybierzesz, BT czy streamer - cokolwiek z wyjściem AUX będzie działało z Twoim Technicsem.
@Charz: idealnie jakby było spotify connect, bo z tego korzystam. Wiem, że są całkiem fajne radia internetowe jako segmenty do wieży stereo albo takie rozwiązanie jak twoje, ale to już są wysokie ceny, a ja chciałem coś budżetowego i jak najmniejszego
@pekak: rada z używanym chromecast audio jest ok, ale ceny używek zrobiły się chore. Do tego to star sprzęt, dawno bez wsparcia i nigdy nie wiadomo kiedy to padnie.
moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest nówka chromecast 4 (ok. 190 zł) + ekstraktor hdmi=>jack audio(z 20 zł). Spotify, tidal connect i wszystkie radia internetowe śmigają aż miło bez użycia blututa.
Jako bonus masz chromecast video i jak gdzieś wyjeżdżasz to se możesz
@pekak: jeśli zestaw stoi pod telewizorem z jakimkolwiek smart tv, to w zasadzie jakikolwiek DAC z wejściem optycznym pozwoli Ci wrzucić na kolumny muzykę puszczoną z telewizora. Parę stów, nieduże urządzenie, kontrola Spotify z poziomu telefonu, dostęp do radia internetowego, dodatkowy benefit to kino domowe 2.0. Dużo tych urządzeń obsługuje też bluetooth, gdybyś z jakichkolwiek powodów potrzebował. Na pierwszy rzut oka pasuje do Twoich oczekiwań.