Wpis z mikrobloga

@OlFunkyBastard: Myślę, że istotniejszym tematem jest rozdawanie sprzętu za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czy po prostu unikają tematu tak jak wyrażania opinii na temat naszej obecności w Unii Europejskiej?


@OlFunkyBastard: Nie rozumiem tej zarzutki, bo o UE konfederacje pytają, ale nie wydaję mi się, żeby ktokolwiek z "dziennikarzy" pytał o F35. Poza tym jeśli to fakt dokonany jaki jest tego sens skoro taki
  • Odpowiedz
@OlFunkyBastard: To jest to mocne krytykowanie? jedna wypowiedź, że to drogi zakup i to fanaberia władzy. W takim razie Lewica i PSL też krytykowały ten zakup. Lewica chciała całkowicie z niego zrezygnować. Hołownia zapowiadał audyt tego kontraktu, ale w swoim wpisie o tym nie wspominasz i atakujesz tylko Konfederacje.
  • Odpowiedz
To jest to mocne krytykowanie?


@arais_siara: na Twitterze było tego więcej i nie tylko u Bosaka ale tam mi się raczej nie chce kopać.

Lewica chciała całkowicie z niego zrezygnować. Hołownia zapowiadał audyt tego kontraktu, ale w swoim wpisie o tym nie wspominasz i atakujesz tylko Konfederacje.


@arais_siara: oho następny fanatyk z syndromem oblężonej twierdzy.
  • Odpowiedz
bo o UE konfederacje pytają, ale nie wydaję mi się, żeby ktokolwiek z "dziennikarzy" pytał o F35


@Apogryw: nie wiem tego, stąd też moje pytanie.

Myślę, że istotniejszym tematem jest rozdawanie sprzętu za darmo


@Apogryw: tu stanowisko Konfederacji jest raczej dość oczywiste. Po co miałbym o to pytać?
  • Odpowiedz
Można i tak, jak się nie ma argumentów.


@arais_siara: ale z czym mam tu polemizować? W pytaniu widzisz atak, a mnie autentycznie interesuje ta kwestia. Nie mogę o to pytać bo Lewica, bo Hołownia, a co mnie obchodzą te błazny? Uskuteczniasz typowy sofizmat na zasadzie, a u was murzynów biją i ty masz jeszcze czelność pisać o jakiś argumentach. Żałosne.
  • Odpowiedz
@OlFunkyBastard: Bosak krytykował marnotrawstwo, nalega na rozwój polskiej armii.

Zdaniem kandydata środowisk narodowych Krzysztofa Bosaka Polska powinna skupić się na rozwijaniu swoich zdolności obronnych. Jego zdaniem najpilniejsze wydatki powinny obejmować: artylerię przeciwlotniczą, systemy przeciwrakietowe, obronę przeciwpancerną (w tym przeciwpancerne pociski kierowane, kontynuowanie rozbudowy systemu obrony cyberprzestrzeni, systemy rozpoznania elektronicznego, uzbrojone drony oraz najnowocześniejsze wyposażenie indywidualne żołnierza.

- Zakupy systemów Patriot dobrze wpisują się w tak zdefiniowane potrzeby. Natomiast zakup ofensywnych F-35 trzeba ocenić jako fanaberię obecnej władzy, uzależnionej politycznie od Amerykanów. Tym bardziej, że za F-35 słono przepłaciliśmy - w cenę każdego samolotu wliczone było m.in. 5 milionów dolarów opłaty za pośrednictwo dla rządu amerykańskiego (sic!) – przekonuje Krzysztof Bosak.

Jego zdaniem powinniśmy dążyć do tego, aby już za kilka lat w skład Sił Zbrojnych RP wchodziło co najmniej 200 tys. żołnierzy zawodowych, przy czym rozbudowa powinna objąć przede wszystkim korpus szeregowych i podoficerów zawodowych, bo – jego zdaniem oficerów mamy już pod dostatkiem. - W dalszej przyszłości zwiększanie liczby żołnierzy powinno systematycznie postępować – dodaje.

Kandydat do urzędu prezydenta uważa też, że powinniśmy podnosić wydatki na armię, bo „jest to niezbędne dla rozbudowy realnego potencjału obronnego". Jego zdaniem poziom 2,5 proc. PKB jest dobrym celem na 2024 rok - co nie wyklucza jednak
harcerz - @OlFunkyBastard: Bosak krytykował marnotrawstwo, nalega na rozwój polskiej ...

źródło: bosak na paradzie

Pobierz
  • Odpowiedz
@harcerz: ja czytać potrafię, zwłaszcza artykuł który sam podlinkowałem, pytam czy coś się zmieniło w tej kwestii. Z tego co pamiętam Belgia zapłaciła podobne pieniądze za swoje F-35, więc kwestia tego czy przepłacamy jest tu mocno dyskusyjna.
  • Odpowiedz