Wpis z mikrobloga

Problem z tą ankietą jest taki że pytania są silnie kontekstowe - można na nie odpowiedzieć "tak, ALE.." - i wtedy wychodzi mocne NIE.

W jednym kraju można by powiedzieć "chcę 100% odnawialnych źródeł energii" - i to miałby 100% sens (jak Norwegia). W Polsce nie.

Zauważyłem że odpowiadam bardziej "w kierunku decentralizacji i samodzielności obywateli".

Na sporo pytań odpowiadam "po lewacku" - np. powinniśmy iść w ekologię ale w rozumieniu zmniejszania konsumpcji tak aby ludzie nie musieli tyle konsumować, a nie żeby mniej posiadali wedle "będziesz szczęśliwy jak ogołocimy cię z wszystkiego co masz" i więcej konsumowali śmieci z logiem "eko/vege" - przykładowo ludzie powinni serio mniej konsumować mięsa, ale wyższej jakości.

Sam byłem lewacki/wege/cyklistą zanim to było modne - ale to wynikało z racjonalnych pragmatycznych argumentów (a nawet chrześcijańskiej moralności

czyń sobie Ziemię poddaną / bądź ogrodnikiem w boskim ogrodzie


a nie "just stop oil" - przykładowo zamiast iść w bloki węglowe podkrytyczne, to rozwala się bezsensownie elektrownie węglowe w Polsce - podczas gdy Niemcy do nich wracają bo kretyni sami wpadli w swoją pułapkę ekologizmu.

Niektóre najlepiej aby wypowiedzieli się serio eksperci - np. co do wycinki lasów w Polsce - myślę że polscy leśnicy to nie są debile i nie zarżną branży na której się (niestety) upasożytowili.

Jeżeli zaś chodzi o rzeki - to myśle że jest taki gość który wydaje mi się najbardziej kompetentny do bycia osobą która powinna doradzać w tych sprawach.
https://www.youtube.com/@WolneRzeki

Z niektórymi pytaniami bym się zgodził w 100% ale potem przypominam sobie, że np. "większa niezależność władz miast wojewódzkich, sądów i uczelni" oznacza w praktyce, w rozumieniu "marszu przez instytucje" (tak naprawdę spuściznę PRLu) przejęcie sądów i uczelni przez lewicę, która aktualnie ma chociaż jakiś bat nad sobą ze strony władzy centralnej.
Nawet była taka koncepcja, że nawet jak rząd będzie prawicowy, to prezydenci miast wojewódzkich będą prowadzić swoją własną lewacką politykę.
https://mypolitics.pl/
#kompaspolityczny #konfederacja #polityka
Phallusimpudicus - Problem z tą ankietą jest taki że pytania są silnie kontekstowe - ...

źródło: ngudz5cgxqiapd2

Pobierz
  • 5