Wpis z mikrobloga

takie mam pytania natury kosmetycznej...
jak kończą mi się obligację i korzystam z zamiany
i przy zakupie nowych wychodzi kwota niepodzielna przez 100zł (czyli po zakupie X obligacji zostaje mi np 57zł reszty)
to ta reszta zostaje na rachunku rejestrowym, czy przelewana jest na moje konto?

i czy jeśli kupię danego dnia obligacje na dwa razy (np. 10 obligacji dziś w południe i 20 dziś pod wieczór)
to na rachunku będą pokazywać się jako jedna pozycja na 30 obligacji, czy dwie; 10 i 20?

pytam, bo robię zamianę obligacji i wychodzi nieparzysta i nieładna liczba obligacji, i koniecznie chcę wyrównać do ładnej równej kwoty i zastanawiam się czy będę mógł to zrobić xD

#obligacje #nerwicanatrectw ##!$%@?
  • 3
@powodzenia: na drugie pytanie: prawdopodobnie będziesz widział dwie pozycje, ja zrobiłem tak samo na starcie oszczędzania w obligacjach, wpłaciłem sobie stówkę na próbę i kilka dni później 9900. chciałem mieć ładne 10k, a tu mam 100 i 9900 i mnie to #!$%@? do dzisiaj, a minęły już 3 lata. Obie wpłaty oczywiście na obligacje z tej samej serii.
@brak_loginu_i_hasla jak kupujesz w innych dniach, to normalne, bo wtedy od innego dnia ci liczy odsetki i w innym dniu bedzie wykup. mi chodziło o ten sam dzien i juz znam odpowiedź.

obligacje kupione tego samego dnia łączy w jedną linię na rachunku. miałem obligacje z zamiany i wyszła mi brzydka, nieokrągła kwota. dlatego przelałem sobie dodatkową kwotę, dokupiłem obligacje, żeby była ładna, równa kwota i pokazuje mi na jednej linii, co