Wpis z mikrobloga

Czy ktoś miał doczynienia z tym pseudomandatem spod Lidla mając auto w leasingu? Dzwoniłem do leasingodawcy i poinformował mnie że jeżeli będzie prośba o wskazanie użytkownika auta to oni te informacje udostepnia i wystawia mi za to fakturę 159zl XD. Od policji rozumiem ale od jakiejś #!$%@? firemki?
A jak te zjeby pójdą na policję ustalać właściciela to pójdzie przez policję. Dobrze rozumiem?
#apoca #parking #leasing
  • 6
@Tysiak: musiałbyś poczytać Twoją umowę z leasingodawcą. Czy zgodziłeś się w niej na okazywanie twoich danych osobowych innym firmom.

Policja Twoich danych też nie może im okazać bez zgody sądu. Krążą plotki, że tych mandatów od operatorów parkingu się nie płaci bo koszty postępowania są dla nich droższe niż to co dostaną z mandatu. Ja osobiście od dwóch lat mam niezapłacony ten świstek i nic się nie dzieje xD
@tomaszk158: piszą w necie że ustalają dane przez cepik albo przez policję tym sposobem:

Zarządca składa bezpodstawne zawiadomienie o rzekomym popełnieniu wykroczenia z art. 121 §2 KW – tj. szalbierstwo. Policja ustala właściciela, a zawiadamiający – jako pokrzywdzony, korzysta z prawa wglądu do akt i utrwala sobie ustalone przez Policję dane np. w celu pozwania danej osoby.
@Tysiak: tak, generalnie to jest bardzo grząski temat z bardzo dużą ilością zmiennych. Żeby się zorientować czy mają dobrze napisany regulamin itp. potrzeba niezłego znajomego prawnika (przecież nie dasz prawnikowi 200zł za poradę czy płacic 95zł mandatu) więc większość ludzi macha na to ręką i po prostu płacą żeby mieć z głowy. Europarking czy coś takiego nawet ma promocje, że jak zapłacisz w ciągu trzech dni to 25zł zamiast 95 xD