Wpis z mikrobloga

#wardega #pandoragate #stuu #boxdel #dubiel #konopski #famemma #fagata #vertez Czy ktoś z was jest w stanie policzyć ile pieniędzy zarobił na tym wszystkim wardęga? Ile zarobi konopski? Ile followersów przybyło każdemu z kolei?

#!$%@? oglądając live wardęgi na którym było w peaku ponad 410k ludzi donejty nie ustawały ani na sekunde, live trwał ponad 2h, dzień wcześniej to samo. Do tego film który wbił w jeden dzień ponad 5 milionów wyświetleń. To pół godzinny materiał który większość ludzi obejrzała od deski do deski nabijając ogromny watchtime i aktywność w komentarzach w dodatku na kanale na którym druid dbał o adsense. Gimper kiedyś na tweetera wstawił że jeden 20 minutowy film z bodajże milionem albo połową miliona wyświetleń zarobił 30tysięcy złotych. Przyjmijmy 30k za milion wyswietleń to juz mamy 150k, do tego donejty ustalmy nawet te głupie 5 złotych średnio na sekunde (to i tak mega zaniżone bo nie chce mi sie liczyć prawdziwej sredniej z donejtów) to mnożąc sobie 7200x5 wychodzi nam 36k + te donejty które nie zdążyły sie pokazać, powiedzmy że może być ich maksymalnie drugie tyle albo minimalnie druga połowa. Wychodzi że druid zarobił ponad 200k w 2 dni a jutro pewnie kolejny live. Do tego wyrobił sobie opinie na której będzie mógł lecieć kolejne lata i biznes sie kręci. Nawet bez Goatsów będzie #!$%@? bogolem, może odkupi udziały w fame od boxdela? Czas pokaże, jak na razie jemu najbardziej sie ten biznes opłacił.
  • 19
  • Odpowiedz
@Rakiczan: materiały na żywo nie mają reklam, tak mi się przynajmniej wydaje, bo wyznaje religię adblocka. Natomiast przelicznik to mniej więcej 1.5k za 100k wyświetleń w zależności od cpmu jaki yt nada materiałom. Możliwe, że ma wyższy i dostanie większy przelicznik - friz przy dobrym przeliczniku robił 3k za 100k wyświetleń np.

Z lajwa natomiast najwięcej dostał z donejtów, bo te się nie kończyły i to co widzieliśmy to jest
  • Odpowiedz
@Rakiczan: trudno powiedzieć ile zarobił z donejtów, jak Magical w latach świetlności miał po 10/20k widzów, to kolejka z donejtów sięgała godziny, czyli dopiero po godzinie wyświetlał się wysłany donate.
Tutaj przy 400k widzów donejty pewnie do teraz są w kolejce, i pewnie jest ich od cholery.
No ale może to dobrze, bo ta afera będzie trwała pewnie długo i na niejeden proces Wardęga będzie potrzebował sporo hajsu na prawników.
  • Odpowiedz
@Rakiczan: prawda, ale on i tak juz ma w ch.uj hajsu. Zakladajac ze nadal trzymalby z goats i fame to tez by sobie nabijal kabze ¯\(ツ)/¯ wiec nie sadze ze to stricte pod hajs jest
+ pomysl o tym jak mu psycha sitting aktualnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Puszkov: Ale o jakich materiałach na żywo ty teraz mówisz? Bo te 5 milionów views ma na jednym filmie, a taki boost algorytmu jak na razie byl dostepny chyba tylko dla zachodnich twórców. Gość po pół rocznej przerwie od wrzucania filmów na youtube robi dwa live na których ma po 200k i 400k ludzi i dodaje film który wbija 5milionów w dzień. Algorytm musiał dostać srogiego #!$%@? i takiego boosta
  • Odpowiedz
  • 0
@natanyaach: Na gotasach sylwek tracił zaufanie społeczności internetowej, Teraz spowrotem jest w łaskach, gdyby jeszcze odkupił udziały w fame od boxdela i wszedł do niego jako ten który uratował internet od zwyroli mógłby stanowić dla fame lepszego włodarza niz boxdel. Tez mi sie nie wydaje zeby zrobil to tylko dla kasy ale to, że zarobi na tym ogromne pieniądze też pewnie na decyzji zaważyło.
  • Odpowiedz
do tego donejty ustalmy nawet te głupie 5 złotych średnio na sekunde (to i tak mega zaniżone bo nie chce mi sie liczyć prawdziwej sredniej z donejtów)


@Rakiczan: głupoty piszesz. Donejty ile czasu się wyświetlają? Ok 10-15 sekund. Nie wiem jak ty to liczyleś. A sam film Wardęgi ma oznaczenie 18+, który obniża stawkę. No ale szukasz sensacji na siłę
  • Odpowiedz