Wpis z mikrobloga

@garrfik od czegoś trzeba zacząć ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie malowanie trupów, cisza spokój, praca taka introwertyczna. poza tym jakieś projektowanie urn itp.
wachlarz usług jest tak szeroki, tylko dziwi mnie ze tak mało osób tym się interesuje
@garrfik najpierw muszę zrobic te szkolenie z tanato. ale bardzo się jaram. póki co oglądam na telegramie rozczłonkowane trupy ukraińców i rozkminiam jakbym pozszywała.
a Ty skąd znasz temat?
@Markness w jakim mieście masz? myślisz, ze najpierw warto zatrudnić się w zakładzie do pracy, na obsługę klienta aby zaznajomić się z branżą? i czy kogoś po korpo, bez doświadczenia funeralnego wzięliby do takiej pracy? chętnych chyba nie ma wielu
@crazykokos: bez przesady, miastem sie na wykopie nie zamierzam chwalic :D prowadze w stosunkowo malym miescie, jezeli myslisz o kursie tanato i liczysz pozniej na robote to nie mam dobrych informacji. Masa ludzi (zwlaszcza kobiet) wylozyla po kilka tysi na kursy a pozniej jest na grupach pogrzebowych placz ze nikt do pracy ich nie chce. W praktyce firmy potrzebuja ludzi od wszystkiego, czyli pana ktory przywiezie cialo z domu, ubierze, pomaluje
@Markness chodziło mi o to czy małe czy duże miasto. bo ja wawa. kurs tanato jest darmowy jeśli zarejestruje się w up jako bezrobotny. jest tez zwrot 90% za wyposażenie, chłodnie itp. a zacząć bym mogła od prowadzenia takiego zakładu-mogę załatwiać zasiłki pogrzebowe, organizować pogrzeb, pracowałam w finansach wiec w tej kwestii tez mogę pomóc. czasami pojawiają się ogłoszenia ze szukają osoby do prowadzenia zakładu i aby wysyłała raporty do właściciela. tylko
@crazykokos: Praktycznie się nie zdarza żeby trafić na potencjalnego pracownika który by miał doświadczenie w tej branży więc tutaj kwestia korpo nie będzie przeszkodą. Jeśli myślisz o otwarciu samodzielnie takiego zakładu, tym bardziej w wawie to nie wróżę sukcesu. Koszty inwestycyjne na start są ogromne jeśli chcesz się dopasować poziomem usług do konkurencji, branża przesiąknięta układami co utrudnia start nowym podmiotom. Prędzej jako osoba do prowadzenia czyjegoś zakładu tak jak wspomniałaś,