Wpis z mikrobloga

#polityka #polska #wybory Wszystkim którzy uważają że PO powinno wygrać polecam np chat GPT popytać o różne rzeczy jak:
"Jaka jest analiza przegranych wyborów parlamentarnych przez PO w 2015 roku?" itp.
PO w głównej mierze samo doprowadziło do swojego upadku przegrywając w 2015 roku wybory totalnie, ponieważ PIS mógł po tych wyborach uformować rząd samodzielnie.
Jak wiele się zmieniło od tamtych czasów, jak duże zmiany pokoleniowe nastąpiły w PO? Niewielkie, liderzy ogólnopolscy jak i regionalni jacy byli tacy są.
Można więc zadać pytanie, skąd ta zmiana nastawienia u ludzi. Cóż dobrze prowadzą w tej kampanii politykę próbując zebrać elektorat ze wszystkich stron. Warto jednak zadać pytanie, czy sposób prowadzenia kampanii wpłynie na zmianę ich rządów w porównaniu do lat 2007-2015? Moim zdaniem nie.

Moja powyższa krótka analiza przedstawia moje zdanie, które oczywiście poparte jest faktyczną sytuacją która się wydarzyła(wybory 2015).
Polecam wchodzić w polemikę, zadawać pytania, zastanawiać się w stosunku do każdej partii politycznej.
Do podzielenia się z wami moim zdaniem zachęcił mnie ostatni marsz, który oczywiście miał za zadanie jedynie zwiększyć i utwierdzić poparcie polityczne KO / opozycji(poza konfederacją) natomiast trochę dziwnym jest dla mnie jak wiele osób na tym marszu uważało że gra rozgrywa się o coś innego niż o politykę, głosy i najbliższe wybory.

Dodam tylko że moim zdaniem żadna partia nie powinna totalnie wygrać, a im więcej małych partii tym lepszą będziemy mieć demokrację, b o tym bardziej politycy musieliby się dogadywać i dochodzić do kompromisów między sobą, czyli między różnymi poglądami społecznymi(choć aktualny system wyborczy wcale temu nie pomaga)
Zapraszam do dyskusji.
  • 2
natomiast trochę dziwnym jest dla mnie jak wiele osób na tym marszu uważało że gra rozgrywa się o coś innego niż o politykę, głosy i najbliższe wybory.


@manticore: pis zmienił zasady gry. Obawiamy się, że to ostatnie wybory w których będzie można pozbawić ich władzy. Więc tak, gra rozgrywa się o coś innego. Żadna inna partia przed pisem tak nie przyspawała się do wladzy przychodząc z bejsbolem na grę w szachy.