Wpis z mikrobloga

Z ciekawości "policzyłem" uczestników marszu. Na jednym ze zdjęć widoczny jest prawie cały marsz. Ciągnie się przez Rondo Zgrupowania AK Radosław - Al. JP II - Rondo ONZ - Pałac Kultury. Ponieważ nie widać czy dochodzi do samego Pałacu uznałem, że zmierzę obszar do skrzyżowania Świętokrzyskiej z Emilii Plater. Mierzyłem mniej więcej światło ulicy, starając się zostawić trochę po bokach (chodniki). Wyszło mi mniej więcej 0,11 km kwadratowych.

Założyłem, że w tym tłumie każdy stoi od siebie mniej więcej pół metra. Jeśli każdy człowiek stoi 0,5 metra od siebie, to teraz będziemy potrzebować kwadratowego obszaru o boku 0,5 metra na każdego człowieka. To jest równoważne powierzchni 0,5 m * 0,5 m = 0,25 m² na jednego człowieka.

Teraz, aby obliczyć, ile ludzi zmieści się na obszarze 0,11 km² (czyli 110 000 m²), podzieliłem tę powierzchnię przez powierzchnię potrzebną na jednego człowieka:

110 000 m² / 0,25 m²/osoba = 440 000 osób

Na obszarze 0,11 km² zmieści się 440 000 ludzi, jeśli każdy z nich stoi 0,5 metra od siebie.

#marszrownosci #marsz #tysk #po #pis
mug3n - Z ciekawości "policzyłem" uczestników marszu. Na jednym ze zdjęć widoczny jes...

źródło: marsz

Pobierz
  • 9
Oczywiście, można się spierać, czy ludzie stali obok siebie pół metra, ale założyłem taką średnią, że większość miała kogoś na wyciągnięcie ręki - mniej więcej. Na pewno były przerzedzenia, były też ciaśniejsze miejsca. Nie policzyłem przestrzeni od skrzyżowania do Pałacu, nie widać ilu ludzi zbiera się jeszcze pod Pałacem, w ogóle nie widać tutaj końca marszu. Więc kolejny raz - zakładam, że 400 tysięcy to minimum tego marszu.
@#!$%@?: Założyłem że każdy stał na kwadracie o tych bokach. Jak wytniesz z kartonu taki kwadrat i na nim staniesz, zauważysz, że to wcale nie jest tak dużo. Ktoś mógłby się przyczepi, że nawet przesadziłem. Ale myślę, że to jest dobry punkt wyjścia do wyliczeń.