Wpis z mikrobloga

Bon towarowy ( w wysokości całego jednego centa amerykańskiego ) i kartka żywnościowa z 89'
Jak czytam komentarze ludzi że za PRL nie było tak źle . To już mi śmieszno nawet nie jest .
Zastanawiam się kiedy kartki na paliwo znów wprowadzą .
#mikroblog #polityka #prlbis #prl #komunizm #bekazlewactwa #bekazpodludzi #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki
teamoldMma9Xx - Bon towarowy ( w wysokości całego jednego centa amerykańskiego ) i ka...

źródło: bon towarowy

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teamoldMma9Xx: i do tego za ten bon mogłeś wykupić wszystko z kartki ;-)

Warto przypomnieć, że do połowy lat 80. XX wieku przeciętne wynagrodzenie miało równowartość ok. 22–23 USD, po uwolnieniu cen latem 1989 roku spadło do 7–8 USD.
  • Odpowiedz
@darek-jg: Do pewnego okresu w PL nie można było mieć jakichkolwiek dewiz to było prawnie zabronione .
Bony towarowe miały "ułatwić" ludziom kupowanie towarów w Pewexach . Te bony nie miały żadnej wartości za granicą .
"Warto przypomnieć, że do połowy lat 80. XX wieku przeciętne wynagrodzenie miało równowartość ok. 22–23 USD, po uwolnieniu cen latem 1989 roku spadło do 7–8 USD."
Tak . Ale do tego głównie przyczynił się
  • Odpowiedz
@darek-jg: To fakt ludzie mieli pokitraną obcą walutę . Ale na pewno nie "niemal każdy" , bo po prostu ludzi na to stać nie było .
Nawet mam dwóch starszych znajomych , z klubu w którym trenowałem za gówniaka , którzy byli cinkciarzami ;) .
  • Odpowiedz
@Przybysz31: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chwilę przed zniesieniem stanu wojennego miałem 5 lat .
Pamiętam jak wracaliśmy w nocy z urodzin mojego kuzyna . Dosłownie kilka bloków dalej .
Niestety spotkaliśmy patrol milicji ( godzina milicyjna ) . Ojciec musiał się srogo tłumaczyć . Dostał na odchodne pałą przez plecy , wzięli nas z mamą , spuścili głowy i pokornie poszliśmy do domu . Dość mocno
  • Odpowiedz