Wpis z mikrobloga

Mirki jaki polecicie laptop dla programisty back-end (głównie aplikacje webowe, wirtualizacja etc.)
Z wymagań to:
- do 6000 PLN
- min. 32 GB
- grafika w miarę wydajna - raczej dedykowana
- min. 1920x1080
- SSD / SSD+HDD min. 512 GB
- Windows
- min. 16"
Z moich typów:

Legion 5 Pro i7-11800H 16" 165Hz HDR400 32GB 1TBSSD RTX3060 W11

Gigabyte G7 KF i5-12500 17.3" 144Hz 32GB 1TB 4060 W11


#pytanie #pytaniedoeksperta #programowanie #programista15k
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Migmus: nie bierz niczego z 11 gen.
Od 12 Intel pogoniony przez Apple wziął się do roboty. Nie warto też pakować się w HDD. Zresztą chyba nikt już ich teraz nie stosuje.
generalnie laptopy na windowsie to syf, ale skoro musisz, to trudno.;)
  • Odpowiedz
@mathes: macbook na M2 - zarąbisty sprzęt, ale system macOS taki sobie. Ubuntu sprawia mniej problemów. Właśnie mam nowego maca z firmy i na razie przegrywa 0:3 z Ubuntu w kwestii bezproblemowej obsługi akcesoriów: płynne przewijanie myszą, stacja dokująca, skaner - żadna z tych rzeczy nie działała na maku OOB, po 2 dniach walki udało się naprawić tylko tę pierwszą, z pozostałymi nadal walczę. Możliwe że skończy się na kupnie
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: to nawet nie to, że nie działa. WSL to dla mnie sięganie prawą ręką do lewej kieszeni: jak mogę to samo zrobić na normalnym linuxie, to po co mam korzystać w wirtualki?
Nie chcę robić flame war windows vs linux bo swoje zdanie mam ale nie mam ochoty przekonywać kogoś, kto woli Windowsa. Interesuje mnie co konkretnie powoduje, że uważasz że WSL jest lepszy od natywnego linuxa - może
  • Odpowiedz
@specjalista_wysokiej_klasy: nic, po prostu z linuxem jest dużo #!$%@? żeby wszystko ustawić pod siebie, a i tak w przy jakimś update łatwo o uceglenie ubuntu/minta czy czego tam korzystasz i trzeba robić wszystko od nowa ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A przy WSL 2.0 vs natywny linux nie odczuwam prawie żadnej różnicy
  • Odpowiedz
prostu z linuxem jest dużo #!$%@? żeby wszystko ustawić pod siebie, a i tak w przy jakimś update łatwo o uceglenie ubuntu/minta


@nad__czlowiek: tylko tutaj mowa o lapku pod programowanie, a nie pracę z dokumentami czy net. Na linuxie przygotowanie środowiska java/node/aws i wszystko poboczne idzie sporo łatwiej na linuxie.
Tak się składa, że ostatnio musiałem w trybie awaryjnym win 11 odinstalować update bo miałem czarny ekran.

przy WSL 2.0 vs natywny linux nie odczuwam prawie żadnej różnicy
  • Odpowiedz
  • 0
  • 0
@Migmus: AIR to podstawowy model. M1 czy jeszcze Intel?
Widzę w otoczeniu sporo osób pracujących na Dell XPS, ale one kosztują około 15 tys. zł.
Co do reszty, miałem MSI, wytrzymał 4 lata katowania w renderingu, więc mogę polecić tę firmę. ale przygotuj się na temperatury i wycie wentylatorów.
W serwisach jest za to sporo Lenovo i asusów, ale może to wynikać z popularności tych marek. lenovo ma swoje wtyczki
  • Odpowiedz