Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenieoc #polisaoc #ubezpieczenie #ubezpieczenia

Mirki, pomóżcie, z ubezpieczeniem OC, bo nie ogarniam jak to teraz działa

Sprzedałem dziś auto, zgłosiłem sprzedaż do urzędu i do ubezpieczyciela, bo niby mam na to odpowiednio 30 i 14 dni.
Kupujący do mnie zadzwonił i zapytał o polise OC czy mógłbym podesłać.
Ok, wchodzę na panel klienta w ergo hestii, tam drukuję polisę i widzę że ważna jest do dzisiaj do końca dnia.
Dla pewności sprawdzam na stronie UFG czy polisa jest ważna, wychodzi na to że dzisiaj jest ważna ale jutro już nie będzie...

Czy to w ogóle możliwe? Czy ona nie powinna z automatu być kontynuowana przez kupującego, a to on decyduje czy ją przedłuża czy nie ?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@friczap: z tego co ja rozumiem to kończy się polisa na ciebie po tym jak wysłałeś oświadczenie do ubezpieczyciela, a rozpoczyna sie polisa na osobe która kupiła od Ciebie bryczkę (do końca terminu za który pierwotnie zapłaciłeś) - kupujący nie dostał przypadkiem maila ze swoją polisą?

Niech ktoś mnie poprawi jeśli mówię źle xD, ale z tego co pamiętam tak to działa i polisa przechodzi na osobe która kupiła auto
  • Odpowiedz
@friczap Hestia po zgłoszeniu sprzedaży zmienia numer polisy dla nowonabywcy, stąd koniec twojej. Ta z nowym numerem trwa do końca okresu, na który ty pierwotnie zawarłeś ubezpieczenie. Swoją drogą to niech nowonabywca jak najszybciej zgłosi się do pośrednika celem weryfikacji wysokości ewentualnej dopłaty. Bo można się bardzo zdziwić
  • Odpowiedz
  • 0
@djdaniel: ok dzięki za wyjaśnienie, martwiłem się trochę żeby kupujący nie dostali czasem jakiejś kary za brak ciągłości OC, bo to ojciec z synem kupili na współwłasnośćdla młodego jego 1-wsze auto za kasę którą młody sam nazbierał. Pewnie w takim razie nowe ubezpiecznie przyjdzie im pocztą bo przy zgłoszeniu sprzedaży w hestii podałem tylko ich dane adresowe jako kolejnych właścicieli
  • Odpowiedz