Wpis z mikrobloga

Mierczki, ktoś z was ma doświadczenie z przyspieszeniem uzyskania karty pobytu czasowego? Mój pracownik z Białorusi złożył takowe ponad rok temu i cały czas nie ma odpowiedzi z urzędu we #wroclaw . Wiza mu się skończyła co oznacza że nie może wyjeżdżać z Polski. Widzę że chłop się męczy bo nawet rodziny w Białorusi nie może odwiedzić. Nie chciałbym stracić dobrego pracownika, a jak się to będzie przeciągać to nie wiem czy nie wróci do siebie.
Ktoś z was ma doświadczenie z pisaniem skarg i sądzeniem się z urzędem? To coś w ogóle daje?
#cudzoziemcy
  • 7
  • Odpowiedz
@dartof: W DUW to prz3j3b4ne, można pisać podania i ponaglenia, ale nie liczyłbym na cokolwiek. Mój rekordzista tam czekał 2 czy 3 lata. Możecie spróbować szczęścia i wysłać prośbę, ale domyślam się, gdzie wyląduje. Poza tym, jeśli się nie mylę na ten moment bieg terminów na załatwienie sprawy dot. legalizacji pobytu jest zawieszony, więc skarga lub ponaglenie będzie bezzasadne.
  • Odpowiedz
@dartof Moja dziewczyna robiła kartę 1.5 roku w Łodzi. Generalnie kiedyś można było składać skargi i ponoć to działało, a teraz jak był i jest ogromny napływ Ukraińców, to skargi nic nie dają. A przypominam, że 04/03/2024 już wszyscy będą musieli wyrobić kartę pobytu, więc prawdziwy nawał dopiero przed nami.
  • Odpowiedz