Wpis z mikrobloga

Hej, mam problem.
Mam wydrukowany model 3D, ale ma on widoczne "nitki" w obrębie dołu "wystających" elementów.
Czy jest jakiś sposób aby post factum to lekko poprawić/wygładzić?
Mowa o uzupełnieniu. Jakiś klej czy coś? Dodam, że będę model później malować akrylowymi "flamastrami".
Drukowanie tego drugi raz nie wchodzi w grę, bo to 8h i masa filamentu, a czas goni.
#druk3d #drukarki3d
  • 8
  • Odpowiedz
ale ma on widoczne "nitki" w obrębie dołu "wystających" elementów.

Czy jest jakiś sposób aby post factum to lekko poprawić/wygładzić?


@VViron:

zapalniczka, hot air, pozniej szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla :D

  • Odpowiedz
  • 0
@0_I_0: A co można użyć jako szpachli? To plastikowa figurka, nie komoda ani ściana. Plus kwestia tego, że muszę to pomalować do jutra wieczorem xD
Myślałem nad jakimś klejem czy coś.
Jakby to było dostępne w jakimś sklepie normalnym. Mam niedaleko mrówkę.
  • Odpowiedz
Mam wydrukowany model 3D, ale ma on widoczne "nitki" w obrębie dołu "wystających" elementów.


@VViron: w sensie nawisy się brzydko obwisęły?
Rady są proste: lepsze chłodzenie, wolniejszy druk, (lepsza drukarka), jeśli nawisy są pod jakimś tam kątem - a nadal brzydko wychodzą - to druk na mniejszej warstwie (wtedy "offset" każdej warstwy względem poprzedniej jest mniejszy, przy tej samej szerokości ścieżki, więc mniej obwiśnie, bo się więcej oprze na poprzedniej warstwie),
  • Odpowiedz
@VViron: jak nie chcesz dymać do samochodowego po szpachle, to "wypełniacz" (akrylowy) w sklepach sieciówki Action (jakieś 8zł)
Tuba trochę jak większa pasta do zębów. Nakładać możesz nawet palcem, i rozmazać dokładnie wcierając w pory. Potem i tak przeszlifujesz całość...
https://www.action.com/pl-pl/p/3014091/masa-szpachlowa-do-drewna-tcx/
daje radę - trochę jak gips, ale jak zaschnie to ładnie przetrzesz go drobnym papierem ściernym i będzie gładziutkie, a równocześnie się jakoś tam wydruków trzyma, nie odpada, i nie
  • Odpowiedz