Wpis z mikrobloga

Jak #paypal przelicza kursy? Uczciwie? Mam otrzymać USD z USA, a wypłatę na konto w Polsce chciałbym zrobić w PLN.
Czy są na to jakieś inne sztuczki? Mam też Revoluta, ale na niego chyba nie da się otrzymać przelewu w USD z USA bez dużych prowizji po stronie zlecającego? #banki
  • 10
  • Odpowiedz
Jak #paypal przelicza kursy? Uczciwie?


@Ranger: Całkowicie złodziejsko, unikaj.

Mam też Revoluta, ale na niego chyba nie da się otrzymać przelewu w USD z USA bez dużych prowizji po stronie zlecającego?


@Ranger: U mnie w Revolucie się pokazuje lokalny numer konta w USD, więc spodziewam się, że powinno się dać normalnie wysłać USD z USA bez prowizji - ale pewności nie mam, bo nie próbowałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@ms93: a widzisz - udało mi się dodać konto USD (wcześniej nie używałem tej waluty), ale IBAN mam na nim Litewski - więc to będzie chyba dość mocno międzynarodowy przelew z USA-Litwa, mimo że w dolarach
  • Odpowiedz
@Ranger: U mnie w USD są dwie zakładki - lokalny (amerykański) i SWIFT (brytyjski). Nie wiem od czego zależy dostępność amerykańskiego numeru konta.
  • Odpowiedz
@rtg_: @ms93 @Ranger przecież na rachunek i tak pobierają 3% trochę więcej przy przewalutowaniu na euro i zrzucenie przez xoom na revolut, więc zasadniczo jeden #!$%@?, każdy musi zabrac swój kawałek tortu
  • Odpowiedz
przecież na rachunek i tak pobierają 3% trochę więcej przy przewalutowaniu na euro i zrzucenie przez xoom na revolut, więc zasadniczo jeden #!$%@?, każdy musi zabrac swój kawałek tortu


@getin: nie rozumiem, kto pobiera 3%?
  • Odpowiedz
bez dużych prowizji po stronie zlecającego?


@Ranger: mozesz zlecajacemu powiedziec zeby przez transferwise wyslal, wtedy bezposrednio pln dostaniesz. mozesz tez zalozyc transferwise i kupic rachunek USD lokalny
  • Odpowiedz